Etkin Zayıflama

Etkin Zayıflama

Kabızlık, tükettiğimiz besinlerle direk ilişkilidir. Kafein, beyaz ekmek, kırmızı et bu meseleye sebep olan gıdalardan yalnızca birkaçı…

Diyetisyen Büşra Totan, bilhassa perhiz zamanında, sinameki içeren zayıflama ve form çaylarının içilmesinin kabızlığa kapı araladığının altını ehemmiyetle çizdi. Totan, kabızlık meselenine iyi gelen yiyecekleri de sıraladı.

Kabızlığın çözümünde ne yemediğiniz kadar ne yediğiniz ve nasıl beslendiğiniz de ehemmiyetlidir. Balanssız beslenen, hareketsiz, posa alımı düşük ve sıvı alımı yetersiz fertlerde en sık rastlanan meseledir. Fazla kafein alımı (çay/kahve/kola), çikolata tüketimi, fazla kırmızı et tüketimi, yetersiz tam hububatlı ekmek tüketmek, makarna ve pirinç tüketiminin fazla olması,şuursuz laksatif kullanımı ve magnezyum eksikliği kabızlığa kapı aralar. Diğer taraftan yağ muhtevası oldukça düşük ve hızlı kilo vermeyi amaçlayan diyetler de kronik kabızlık meselelerinesebep olabilir.

Günlük beslenmenize bunları ilave edin

Posa alımı: Posa, dışkılamada tesirlidir. Yetişkinlerde günlük posa alımı 22-30 gram olmalıdır. Bu miktarı sağlayabilmek için diyete; günde en az 3-5 porsiyon meyve, her öğüne haşlanmış/çiğ sebze, haftada 3 defa kuru baklagil ve tam hububatlı ekmekler ilave etmelidir. Beyaz ekmek yenmemelidir. Buğday kepeği en tesirli posa kaynağıdır, bu nedenle şiddetli kabızlıkvaziyetlerinde 2 yemek kaşığı tüketilebilir. Keten tohumu ise kronik kabızlıkta 1 tatlı kaşığı ölçüde seçenek edilebilir. Ancak her ikisi de uzun dönem ve fazla miktarda kullanılmamalıdır.

Fruktooligosakkaridler: Diyette bulunan çözünebilir posa türleridir. Dışkının bağırsaktan geçişini kolaylaştırır ve bağırsaktaki faydalı bakteri florasını savunurlar. Kuşkonmaz, domates, pırasa, yer elması, Trabzon hurması, kuru erik, kayısı, armut ve elma kabızlık meselesi yaşayan kişilerin beslenmelerinde kesinlikle olmalıdır. Bilhassa kuru erik, kuru üzüm ve kayısı ile komposto yapılıp tüketilebilir. Sabah aç karna kuru meyveler seçenek edilebilir.

Probiyotikler: Yeterli miktarda alındıklarında sıhhati pozitif istikamette etkileyen canlı mikroorganizmalardır. Düzenli kullanımda bağırsak florasında faydalı bakterileri artırarak, bağırsaksıhhatini savunur ve geliştirir. Yoğurt, kefir gibi fermente süt ürünleri probiyotik içeren besinlerdir. Kronik kabızlık meselesi yaşayan kişiler her akşam 1 çay bardağı kefir veyahut probiyotik ilaveli yoğur tüketebilirler.

.

Zayıflama Hapları Nekadar Süre İle Alınmalıdır

Bazı doktorlara göre hapların hastalarda alışkanlık yaptığı düşünülmektedir. Ve sadece 12 Hafta ile 16 Hafta arasında kullanılması uygun görülmekdedir. Ancak ciddi aşırı kilo problelerinde bazı doktorlar uzun süreli kullanımı onaylayabilmedir. Aşırı kilo durumunda yani obezite hastalığında genellikle bu ilaçlar kullanılmaz. Daha ciddi tedavi gerektiren bir hastalıktır ve çeşitli tedavi yöntemleri bulunmaktadır.

Bir çok doktor ise bu ilaçların uzun süreli kullanımını tehlikeli bulmaktadır. Kimi kilo problemi yaşayan kişilerde yıllar boyu düşük kalorili rejim uygulamadan kilo kaybını sürdürmeleri çok zordur. Çünkü iştah kesici ilaçlar bırakılır bırakılmaz yine kilo almaya başlanır. Bu durum harcanılan enerjiden fazla kalori almalarından kaynaklanır. Bunu önlemek için doktor kontrolünde aralıklarla iştah kesiciler kullanılabilir.

Kalp hastalarının, şeker hastalığı ve tansiyon hastalarının ve depresyon ilaçları kullananların Zayıflama haplarını kullanmaları önerilmez.http://www.neyeiyigelir.com

 

Antakya Biberi Zayıflama Hapı

Antakya Biberi ile zayıflayan Mesut Yar Çocukluğundan beri kilolarından şikayetçiydi. Mesut Yar Antakya Biberi ile nasıl zayıfladığını anlattı. Bugüne kadar hep yanakları sıkılan sevimli adamdı. Aslında hepimiz onu bu şekildede benimsemiştik. Bu durum Mesut Yar’ın 10 ay önce canına tak etti, tam tamına 40 kilo verdi. Şimdi bu hikayenin zayıflama kapsülleri ile diğer kilolarından şikayetci olan insanlar için devamı hazırlanıyor.Mesut Yar Konu ile ilgili olarak Bir çok defa konuştu, Şimdi bunlardan bazı kesitleri Saglikcini.com olarak sizler ile paylaşacağız,

Televizyon kariyerimde “Şişman adam sevimlidir” lafı benim için belirleyici oldu. Belki bu yüzden mizah haberleri yaptım. Eğer zayıf bir adam olsaydım şimdi anchorman olurdum ve o masadan kalkmazdım. Bir ara ana haber bültenlerini de sundum ama o zaman bile ‘Bizim evin şişman çocuğu’ hali hep devam etti. Zayıflamama izleyici tepki gösterdi. “Seni mıncırasımız geliyordu” diyorlar. Ekran size altı kilo ve altı yaş ekliyor.

Tartıda en fazla 145 kiloyu gördüm. O dönem bilinçsizce 50 kilo verdim. Bu beni çok etkiledi. Kalp hızım çok düştü. İlaçla zayıflamak istemiyordum. Doğum günümde bir Sicilya masası kurduk. Bayağı içtik. Ertesi gün aynaya baktığımda “Bu ne?” dedim kendi kendime. Hemen doktora gittim kan değerlerim çok yüksekti. Kiloları artık sağlığım için vermem gerekiyordu. Kendimi bir ay eve kapattım, sosyal ortamlardan soyutladım. Dervişlerin çile dönemine benziyordu. Yağı, şekeri, unu, tuzu ve kademeli olarak alkolü bıraktım. Benim en büyük dertlerimden biri hızlı yemekti. Eğer hızlı yiyorsanız yemeğe yeşillikle başlamak lazım. Hızınızı alıyorsunuz.

Antakya’ya gitmiştim. Devasa bir masada oturuyorduk. Ben beyaz
peynir ve domates, karşımdakiler tıka basa yiyordu. Ve hepsi benden çok daha zayıftı. “Kilonuzu nasıl koruyorsunuz?” dedim. “Ete limon sıkıyoruz, Antakya biberi yiyoruz” dediler. Yeşil ve sulu bir biber. Acıyı çok severim ama ısırdığım anda acıdan ölüyordum. Dilin damağın resmen şişiyor. İlk üç gün büyük acılar çektim. Ama sonra alıştım, 12 kilo daha verdim. Bu biber, spor yapıyormuş gibi metabolizmayı hareketlendiriyor.

Yak sistemi diye bir sistem denedim. 21 dakikada sekiz kere 30 saniye çok hızlı hareket etmeniz gerekiyor. Koşu bandından 5.4 hızla iki dakika yürüyorsunuz. İkinci dakikada hızı 10.8’e çıkarıp 30 saniye koşuyorsunuz. Bunu sekiz kere yapmalı. Peki niye? İlkel insanlar av olmamak için tehlike anında hemen koşmaya başlıyordu. Beyin de genetik olarak başınızın belada olduğunu sanıp yağlardan yakıyor. Bunu bisiklete de uygulamanız mümkün.

Müthiş enerjiğim. Uyku düzenim yerine oturdu. Yürümeye, merdiven çıkmaya başladım. Rahat düşünür oldum. Slow danslarda hep iyiyimdir. Bir buçuk yıldır bir ilişkim var. Kilo verince kız arkadaşımla gönlümce dans etmeye başladım. Seks hayatım da değişti. Sporun da işin içine girmesiyle performansım yükseldi. Altta yatan adam olmaktan kurtuldum. Harekete geçmeye başladım. Hepimizin porno film izlemişliği vardır. Oradaki pozisyonların yapılabildiğini gördüm. Artık sevişirken ışığı da söndürmüyorum. Yorganın altına girmiyor, gündüzleri sevişebiliyorum. Kadınlar da fiziğimi beğenmeye başladı. Laf atan bile oluyor.

Ve Şimdi Antakya biberi Zayıflama Hapı;

İşte yeni  Hızlı yağ eritici formülüyle  2 katı etkili, Kapseinli Antakya Biber Hapı. Metabolizma hıozlandırıcı etkisi ile sizi terletecek, yağlarınızı hızla yakacak , ter le vücudunuzdan atılacak.

Günümüz insanlarının en şikayetçi olduğu konu hareketsiz kalmaktır. Bir çok insan bu yüzden kilo aldığının farkındır. İşte şimdi otura otura aldığınız kiloları verdirecek süper formülüyle Antakyabiberhapı  hizmetinizde. İçinizin yağları eriyecek. Mesut Yar’ı zayıflatan Antakya biberi nin özünden elde edilen kapseinli güçlü formülüyle yiyemediğiniz kada acı biberi sizi hiç rahatsız etmeden, ağzınız yanmadan, gözleriniz yaşarmadan  sizin bünyenize işleyecek ,    vücudunuz tam 5 kilometre koşmuşsunuz gibi ısınacak. Rejim yapmak için kendinizi zorladığınızda kalori azaltma yüzünden kendinizi yorgun hissedersiniz.  Ama şimdi yediklerinizi daha az yiyerek ve kısa egzersizlerle destekleyerek çok daha fazla kilo vereceksiniz .

 

Zayıflama Hapları Zararlımı

Zayıflama hapları doktor gözetiminde alındığı ve dengeli bir yemek rejimi ile birlikte kullanıldığı sürece ve zayıflama hapı kullanan kişinin yüksek tansiyon, kalp hastalıkları , şeker hastalığı ve benzeri hastalıkları bulunmadığı sürece zararlı değildir.

Ancak zayıflama hapları yüksek dozlarda alındığı zaman, başka ilaçlar gibi bu haplarında yan etkileri bulunur. Huzursuzluk, ağız kuruması, uykusuzluk gibi belirgin yan etkiler gösterebilir. Ya tam aksine, aşırı uyku hali, uyuşukluk, halsizlik gibi etkiler gösterebilir. Bu alınan hapın içeriği ile ilgilidir. Bu belirtiler çoğu zaman ilaç alımı kesildikten sonra kaybolabilir.

Kilo vermek amacıyla girilen uzun süreli açlık dönemlerinde iştah kesici hap kullanmak tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Böyle bir durum görülürse doktora başvurulmalıdır. Doktor hem beslenme rejimini hemde hastanın kilosunu yakından denetlemelidir. http://www.neyeiyigelir.com

Saglikcini.com tarafından oluşturulan makelelerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Zayıflama Hapları İle Ne Kadar Zamanda Kilo Verilir

Kilo kaybı kısmen, diyet esnasında kişinin neleri ne kadar yediğine bağlıdır. Zayıflama hapları kullanıldığı takdirde, kişi hala yeme isteğini durduramıyorsa, ve hala gereğinden fazla ve sağlıksız beslenmeye devam ediyorsa istenilen ve beklenilen bir kilo kaybı olmayabilir. Üstelik bu ilaçlar kimilerinin sandığı gibi kendi kendilerine yağları eritmezler. Hapların işlevi iştah keserek rejim uygulamasına yardımcı olmaktır.

Zayıflama rejimine giren her insan aynı ölçüde kilo verecek diye bir kaide yoktur. Başlangıçta haftada ortalama 1 kilo vermek uygundur. Önceleri hızlı kilo verilirse de sonradan bu hızın yavaşladığı görülür.Yapılacak şey rejime sıkısıkıya uymak ve bunu sürdürmektir. Eskiden bu yavaşlamanın ilacın iştah kesici etkisine hastanın alışmasından ileri geldiği sanılırdı.Oysa bütün zayıflama rejimlerinde kilo verme hızında bir sonra görülen düşmenin başka nedenlere dayandığı bilinmektedir.  Zayıflamak isteyenlerin bir kısmı bir kaç hafta sonra bu heveslerini yitirmektedir. Ayrıca kilo verdikçe enerji gereksinimleri de azalmaktadır. Çünkü kilo düşünce kişi normal etkinliklerini daha az enerji harcayarak yapabilmektedir. Öte yandan zayıflayan kişinin. metabolizması da yavaşlayarak enerji kaybına uyum sağlamaktadır.

Kilo kaybı azaldığı durumlarda kilo kaybını hızlandırmaya çalışmak yanlıştır. Çünkü hızla zayıflama hem tehlikelidir. Hem de kalıcı değildir. Yağları azaltacağı yerde kas kaybına neden olabilir. http://www.neyeiyigelir.com

Saglikcini.com tarafından oluşturulan makelelerin izinsiz kullanılması yasaktır.