DOMATESİN FAYDALARI NELERDİR ?

Domatesin Faydaları Nelerdir

Domatesin Faydaları Nelerdir

Domatesin Faydaları Nelerdir ?

Domatesin Faydaları Kısaca,Domatesin Faydaları,Domatesin İçindeki Elementler, Domatesin İçindekiler,Domatesin Yararları,Domatesin Faydaları Nelerdir,Domatesin Yararı,Domatesin Yararları Faydaları
Yaz mevsiminin en çok aranan ve tüketilen sebzesi olan domates,sağlık açısından tam bir şifa kaynağı… Yemeklerden tutun da, salatalara kadar her şeyde kullandığımız domatesin faydaları nelerdir konusunda sizleri bilgilendirmek istedik..  Öncelikle Domatesin İçindeki elementler nelerdir onları öğrenelim.
Domatesin İçindeki Elementler,Domatesin İçindekiler
Domatesin içindekiler;  A ve C vitaminleri, folik asit, potasyum, gıda lifi ve koruyucu antioksidanlar, bol miktarda likopen ve beta karoten..Organik domatesler, bazı kimyasallardan arınarak yetiştirildiği için, daha fazla flavonoit içerirler.
Domatesin Faydaları, Nelerdir,Domatesin Faydaları Kısaca,Domatesin Faydaları, Domatesin Yararları,Domatesin Yararı,Domatesin Yararları Faydaları
* Antiviral özelliği bulunur.
* İçerdiği elementler sayesinde, cildi güçlendirir ve güneşin zararlı etkilerine karşı Cildi Korur
* İçerdiği beta karoten ve likopen sayesinde, Yaşlanmaya Karşı Savaşır,
* Kan Basıncını Düşürür. Bu sebeple günlük besleme alışkanlığınıza mutlaka ve mutlaka domatesi ekleyin.
* İçindeki likopen ve beta karoten sayesinde, Gribi Önler .Karoten maddesi bakteri ve virüslere karşı savaşmakta etkilidir. Günlük 1 bardak domates suyu içmeniz yeterli olacaktır.
* Kolesterolün düşürülmesini sağlar. Günde 1 adet doamtes yemek iyi huylu koesterolü %15 artırırken, kötü koesterolü düşürür.
Domatesin Faydaları Kısaca,Domatesin Faydaları,Domatesin İçindeki Elementler, Domatesin İçindekiler,Domatesin Yararları,Domatesin Faydaları Nelerdir,Domatesin Yararı,Domatesin Yararları Faydaları

2 thoughts on “DOMATESİN FAYDALARI NELERDİR ?

  1. Likopen cilt için çok önemlidir. Domateste bulunan bu faydalı maddenin foto yaşlanmaya bağlı kırışıklıklarla mücadele ederek deriyi koruduğunu bilinmektedir. Bu duruma maruz kalan bayanlar için beslenmeleri kadar ciltleri için kullandıkları ürünün de önemi büyüktür. Bu tarz ciltlerin tedaviye ihtiyaçları vardır.
Foto-yaşlanmış ciltlerin tamiri ve yeniden aktivasyonu için BİYODİNAMİK DOKU YENİLEMESİ yapılmalıdır. İtalya’daki Labratuarlardan bu ürünlerini Türkiye’ye getiren Optimus Medikal’in dermokozmetik ürünlerinde bu ihtiyaca yönelik ürünleri bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.