KİVİNİN FAYDALARI VE ZARARLARI

Kivinin Faydaları 150x150 KİVİNİN FAYDALARI VE ZARARLARI

Kivinin Faydaları ve Zararları

Kivinin Faydaları ve Zararları

Kivi,Kivinin Elementeleri,Kivinin İçindeki elementeler,Kivinin Faydaları,Kivi Faydaları,Kivinin Yararları,Kivinin Faydaları Nelerdir
Kivinin Zararları,
Kivinin Zararları Nelerdir, Kivinin Zararı, Kivinin Faydaları ve Zararları
Kivinin Anavatanı Çin’in Güney Bölgesinde yer alan Yangtse Vadisidir. 1900 lü yılların başında ise, Yeni Zellanda, İngiltere ve Amerikaya yayılmış, oradan da tüm dünyaca Tanınmıştır. Türkiyede Özellikle Rize de bol miktarda yetiştirilmektedir. C vitamini açısından son derece zengin olan kivinin faydaları ve zararları hakkında sizleri bilgilendirmek istedik.
Kivinin Faydaları, Kivi Faydaları,Kivinin Faydaları Nelerdir
*Vücudu ve bağışıklık sistemini güçlendirir.
*Nezle ve grip gibi soğuk algınlıklarına iyi gelir.
*Nefes açıcı etkisi ile astımlılara faydalıdır.
*Başta göğüs kanseri olmak üzere, kanser oluşumuna ve ilerlemesine karşı koruyucudur.
*Kan basıncını dengeler.
*Tansiyonu ve kandaki kolesterol oranını düşürür.
*Karaciğeri çalıştırır ve kanı temizler.
*Kansızlığa ve mide rahatsızlıklarına iyi gelir.
*Yaşlanmanın ciltteki belirtilerini azaltır.
Kivinin Elementeleri,Kivinin İçindeki elementeler
A ve C vitaminleri ile potasyum açısından çok zengin bir meyve olan kivi, ayrıca kalsiyum, demir ve magnezyum gibi mineraller açısından da zengindir. Besleyici değeri yüksek bir besin olan kivinin bir tanesi ile günlük A ve C vitamini ihtiyacı karşılanabilmektedir.
Kivi meyvesi vitamin, flavonoit ve mineraller açısından oldukça zengindir. Özellikle, içerdiği C vitamini, potasyum ve beta-karoten kiviyi mucize bir meyve yapmaktadır…
İtalya’daki araştırmalar kivinin özellikle 6-7 yaşında çocuklarda solunum yolları üzerinde mucize gibi etkiler yarattığını gösteriyor.
Belirli bir süre kivi tüketiminin ardından çocuklarda nefes darlığı %32, gece öksürüğü %27, hapşırma %41, burun akıntısı %28 ve kronik öksürük %25 oranında azaldı.
Bunun sebebi ise kivinin içerisinde bulunan flavonoitlerin hücre içi hasarı azaltması ve DNA mutasyon ve hasarını önlemesi olarak gösteriliyor.
Antioksidan özellikleri de var!
Kivi meyvesi içerisinde bol miktarda C, E, ve A vitamini barındırır. C vitamini suda çözünebilen antioksidan bir maddedir ve vücudumuzu koruduğu kanıtlanmıştır.
Kivinin Kalorisi
1 adet kivi 46 kalori içerir.
Kivinin Zararları,Kivinin Zararları Nelerdir,Kivinin Zararı
Kivideki actinidin enzimi bazı kişilerde alerjik etki yaparak dudaklarda şişme, kaşınma, gözde ve burunda kaşıntıya neden olabilir.
Kivi,Kivinin Elementeleri,Kivinin İçindeki elementeler,Kivinin Faydaları,Kivi Faydaları,Kivinin Yararları,Kivinin Faydaları Nelerdir,Kivinin Zararları, Kivinin Zararları Nelerdir, Kivinin Zararı,Kivinin Faydaları ve Zararları

Arananlar:

  • kivinin faydaları ve zararları
  • kivinin faydaları
  • kivi neye iyi gelir
  • kivi faydaları ve zararları

4 thoughts on “KİVİNİN FAYDALARI VE ZARARLARI

  1. 30 03 2015 tarihinde gece yatarken kivi yedim sabah kaltıgımda ishal olmuşum bundan bir hafta öncede akşam yemeginden sonra bir adet kivi yedim ogünde ishal oldum bugün bunun farkına vardır bilincsiz olarak ama önceleri yedigimde olmazdım sebeb ne nedenini bilen varmı acaba..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.