Hakkında

Şifalı Bitkilerle tedavi asırlık tecrübeler ile ortaya çıkmış ve milenyum çağında yeniden dikkatleri üzerine çekmiş ve

günlük yaşamımıza girmeye başlanmıştır.

Ancak şunu asla akıldan çıkarmamak gerekir; Her bitki her insanın bünyesine aynı biçimde etki etmeyeceği gibi her hastalığı da tedavi edecek demek değildir. Bitkilerin yapısı, hem insan yapısındaki bütünlüğe, hem de hayattaki bütünlüğe uyumluluk gösterir. Şifalı bitkiler konusunda bunlar bilinmesi gereken konulardır, ancak bu bilgiler sayesinde, en yüksek oranda yararı görebileceğimiz bitkilere ulaşabiliriz.

Ama unutmayınız ki, önemli hastalıkların tedavisi MUTLAKA uzman doktorlar tarafından uygulanmalıdır. Lütfen doktor kontrolü ve tavsiyelerini gözardı etmeyiniz. Sitede yer alan bitkisel şifalar birer tedavi yöntemi değildir, sadece sizlere yol gösterme amaçlıdır…

3 thoughts on “Hakkında

  1. Sadece şifalı bitkileri değil alternatif tıbbın sunduğu tüm maddeler ile sağlığa açılan yolları paylaşmaya çalışıyoruz. Çünkü insan sağlığının sadece fiziksel değil aynı zamanda ruh açısından değerlendirimesi gerektiği gibi tedaviye yarayan ister bitki olsun ister olmasın her türlü doğadan gelen kaynak insana iyi gelir… Tüm sayfa yanlarında açıkladığımız gibi Farmakognozi ve Fitoterapi insan sağlığına ne yararlı ise onu bulmaya adanmış bilim dallarıdır.
    Teşekkürler, saygılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.