Bal-Tarçın Karışımı

Bal-Tarçın Karışımı Neye iyi gelir ve nasıl kullanılır?
Bal Tarçın Karışımının yararları, Bal Tarçın ile Zayıflama, Yaz Gribi ve Diş Ağrısına Doğal Çözüm, Kolesterolü düşürmenin doğal yolu…

Bal ve Tarçın Karışımının faydaları :

Bal Tarçın Karşımının Faydaları
Bal Tarçın Karşımının Yararları

Vücuttaki ağıralar için ideal formül  ;
1 birim balı 2 birim ılık su içerisine ekleyip, üzerine bir çay kaşığı toz tarçın koyarak bir krem elde edin. Elde ettiğiniz kremle vücudunuzun ağrıyan yerlerine masaj yapın. 1-2 dakika içerisinde ağrının azaldığına şahit olacaksınız.
Artrit Ağrılarına iyi gelir ;
Artritli hastaları, bir bardak sıcak su içerisinde 2 kaşık bal ve bir çay kaşığı toz tarçını eritip sabah-akşam içebilirler. Şayet düzenli olarak içilirse,  Kronik Artriti olan hastalar dahi tedavi olabilirler.
Bağışıklık Sistemini güçlendirmek için faydalı ;
Her gün kullanılan bal ve tarçın bağışıklık sistemini kuvvetlendirir ve vücudu bakteri ve virüs saldırılarına karşı korur. Doğal ve kaliteli bir bal, birçok vitamin ve büyük miktarda demir içerir. Balın düzenli tüketilmesi, akyuvarlar içerisinde bulunan ve bakteri ve virüslerle savaşan, kor püskülleri de güçlendirme özelliği vardır.
Diş Ağrısı İçin Bal Tarçın Karışımı ;
1 kaşık toz tarçın ve 5 tatlı kaşığı bal karışımı ağrıyan dişe günde üç defa uygulanır.
Hazımsızlık İçin kullanımı ;
Toz tarçın 2 kaşık bal üzerine serpilip yemekten önce alınırsa aşırı asit üretimini ve hazımsızlığı engeller.
Yaz Gribi İçin Bal ve tarçın ;
Balın içindeki bir maddenin grip mikroplarını öldürdüğü ve hastaları gripten koruduğu belirlenmiştir.
İdrar Yolu Enfeksiyonları İçin etkili bir ilaçtır;
2 kaşık toz tarçın, 1 tatlı kaşığı balı ılık suda eritilip içilirse, idrar kesesindeki mikroorganizmalara karşı etkili olur.
Kanser tedavisinde yararlıdır ;
Japonya ve Avustralya’da yapılan bir deneyde mide ve kemik kanserlerinin tedavisinde başarılı sonuçlar alınmıştır. Bu tür kanserli hastalar günde bir kaşık bal ve bir kaşık tarçını bir ay süreyle, günde üç defa tüketmelidir.
Kalp Hastalıkları ve tedavisinde ;
Bal ve tarçınla bir karışım yapın ve bunu her sabah kahvaltıda reçel ya da marmelat yerine ekmek üzerine sürün. Bu sizi arterlerdeki kolesterolleri eriterek kalp krizinden korur. Bu karışım ile daha önce kalp krizi geçirmiş kişiler ikinci krizden de korunurlar.  Düzenli olarak Bal tarçın yemeyi adet edinmiş kişilerde solunum zorluğu ortadan kalkar ve kalp atışları güçlenir.
Yorgunluğa iyi gelir ;
Bir bardak su içerisine yarım kaşık bal ve biraz toz tarçın karşıtırmanın her gün kuşluk vakti ve vücut direncinin düşmeye başladığı bilinen saat 15:00 sularında alındığında bir hafta içerisinde canlılığınız artacak ve yorgunluk nedir bilmeyeceksiniz.
Zayıflamak İçin Bal Tarçın Karışımı ;
Bir bardak su içerisine eşit oranda bal ve tarçını koyup kaynatın. Her gün kahvaltıdan yarım saat önce aç karnına ve yatmadan önce için. Düzenli uygulanırsa kilo verdirir. Ayrıca bal tarçın karışımı düzenli olarak içilirse yüksek kalorili diyet uygulansa dahi vücutta yağ birikmesini önlemeye yarar.

Arananlar:

  • tarçın neye iyi gelir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.