Zayıflama Hapları Nekadar Süre İle Alınmalıdır

Bazı doktorlara göre hapların hastalarda alışkanlık yaptığı düşünülmektedir. Ve sadece 12 Hafta ile 16 Hafta arasında kullanılması uygun görülmekdedir. Ancak ciddi aşırı kilo problelerinde bazı doktorlar uzun süreli kullanımı onaylayabilmedir. Aşırı kilo durumunda yani obezite hastalığında genellikle bu ilaçlar kullanılmaz. Daha ciddi tedavi gerektiren bir hastalıktır ve çeşitli tedavi yöntemleri bulunmaktadır.

Bir çok doktor ise bu ilaçların uzun süreli kullanımını tehlikeli bulmaktadır. Kimi kilo problemi yaşayan kişilerde yıllar boyu düşük kalorili rejim uygulamadan kilo kaybını sürdürmeleri çok zordur. Çünkü iştah kesici ilaçlar bırakılır bırakılmaz yine kilo almaya başlanır. Bu durum harcanılan enerjiden fazla kalori almalarından kaynaklanır. Bunu önlemek için doktor kontrolünde aralıklarla iştah kesiciler kullanılabilir.

Kalp hastalarının, şeker hastalığı ve tansiyon hastalarının ve depresyon ilaçları kullananların Zayıflama haplarını kullanmaları önerilmez.http://www.neyeiyigelir.com

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.