Zayıflama Hapları İle Ne Kadar Zamanda Kilo Verilir

Kilo kaybı kısmen, diyet esnasında kişinin neleri ne kadar yediğine bağlıdır. Zayıflama hapları kullanıldığı takdirde, kişi hala yeme isteğini durduramıyorsa, ve hala gereğinden fazla ve sağlıksız beslenmeye devam ediyorsa istenilen ve beklenilen bir kilo kaybı olmayabilir. Üstelik bu ilaçlar kimilerinin sandığı gibi kendi kendilerine yağları eritmezler. Hapların işlevi iştah keserek rejim uygulamasına yardımcı olmaktır.

Zayıflama rejimine giren her insan aynı ölçüde kilo verecek diye bir kaide yoktur. Başlangıçta haftada ortalama 1 kilo vermek uygundur. Önceleri hızlı kilo verilirse de sonradan bu hızın yavaşladığı görülür.Yapılacak şey rejime sıkısıkıya uymak ve bunu sürdürmektir. Eskiden bu yavaşlamanın ilacın iştah kesici etkisine hastanın alışmasından ileri geldiği sanılırdı.Oysa bütün zayıflama rejimlerinde kilo verme hızında bir sonra görülen düşmenin başka nedenlere dayandığı bilinmektedir.  Zayıflamak isteyenlerin bir kısmı bir kaç hafta sonra bu heveslerini yitirmektedir. Ayrıca kilo verdikçe enerji gereksinimleri de azalmaktadır. Çünkü kilo düşünce kişi normal etkinliklerini daha az enerji harcayarak yapabilmektedir. Öte yandan zayıflayan kişinin. metabolizması da yavaşlayarak enerji kaybına uyum sağlamaktadır.

Kilo kaybı azaldığı durumlarda kilo kaybını hızlandırmaya çalışmak yanlıştır. Çünkü hızla zayıflama hem tehlikelidir. Hem de kalıcı değildir. Yağları azaltacağı yerde kas kaybına neden olabilir. http://www.neyeiyigelir.com

Saglikcini.com tarafından oluşturulan makelelerin izinsiz kullanılması yasaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.