Kenevir ( Cannabis Sativa )

Özellikleri : Memleketimizin bazı bölgelerinde de yetişen bu bitkinin ana vatanı Hindistandır. Tek yıllık bir bitkidir ve meyveleri 3-5 mm boyundadır. Olgulanşan tohumlar ağustos veya eylül aylarında toplanır. Yağ bakımından oldukça zengin meyveleri vardır. Tohumlarından elde edilen yağ sabun yapımında kullanılmaktadır.

Önerilen Hastalıklar : Müzmin romatizma ağrıları, haşlanan yaprakları ile hafifletilebilir. Mide bağısak hastalıkları ve idrar yolları iltihablarında kullanılır. Merkezi sinir sisteminde etkili olan bir bitkidir.

Kullanım Şekli ve Dozu : Bir tatlı kaşığı ezilmiş tohum bir bardak süte konup kaynatılır. Kaynama süresi 5 dk dır. Sonrasında 10 dk da demlendirilir. Süzülür ve bu karışım bal katılarak gargara yapılarak içilir. Yine macun haline getirilip yenirse prostata iyi gelir.
Yan Etkileri : Çok fazla tüketmek, bedeni kuvvetsizlik yapar.

Kenevir

Kenevir

Arananlar:

  • Kenevir tohumu mail
  • https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1834 D3NWW1NTIsHvD4lvGyoBtIIVnMkrT2KbX3ANh_2ZBlLUeOS4rEis_gT3aqgwxnAn a4f9534577028957ed06f424cac579a4318d00ff&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
BROKOLİ
BROKOLİ

Brokolinin Faydaları ve Zararları Brokoli...

Çakaleriği (prunus spinosa)
Çakaleriği (prunus spinosa)

Çakaleriği (prunus spinosa) : Bir...

Tatulanın Faydaları
Tatulanın Faydaları

Tatulanın Faydaları: Nefes darlığını giderici...

Kapat