MANTARIN FAYDALARI VE ZARARLARI

Mantarın Faydaları ve Zararları

Mantarın Faydaları ve Zararları

Mantarın Faydaları ve Zararları

Mantarın Faydaları,Mantarın Zararları, Mantarın Yararları,Mantar ve Faydaları, Mantarın Faydaları Nelerdir,Mantarın Faydaları Nelerdir hangi hastalıklara iyi Gelir, Mantarın Faydası,Mantarın Zararları Nelerdir
Mantar, içerdiği mineral ve vitaminlerden dolayı, pek çok hastalığa iyi gelen, ve hatta, bazı hastalıkların oluşmasını önleyen bir besin.
Mantarın Faydaları,Mantarın Yararları, Mantar ve Faydaları, Mantarın Faydaları Nelerdir, Mantarın Faydaları Nelerdir hangi hastalıklara iyi Gelir, Mantarın Faydası
* Yaşlanmayı geciktirir.
* Beyin ve sinir sistemi hastalıklarından korur.
* Alzheimeri önler.
* Ete yakın oranda ve çok değerli protein içeriği nedeniyle, son derece besleyici ve önemli bir besindir.
* Çocuklarda büyümesinde, gelişmesinde ve hastalıklardan korunma amacıyla bağışıklık sisteminin gelişmesinde önemli rol oynar.
* Vücut için gerekli tüm aminoasitleri içerir.
* Yağ yönünden oldukça fakir olması nedeni ile kilo aldırmaz. Kilo vermek amaçlı yapılan diyetler için de ideal bir besindir.
* B,A,K,D vitaminleri açısından oldukça zengindir.
* Kemik gelişimi üzerinde çok olumlu etkileri vardır. Büyüme çağındaki çocukların ve kemik erimesi riski olan kadınların mutlaka tüketmesi gerekir.
* Bol miktarda Kalsiyum,potasyum,fosfor,demir,çinko ve bakır içermesinden dolayı, kansızlık başta olmak üzere, kalp damar hastalıkları, migren, yüksek tansiyon, felç,astım,romatizmal hastalıklar,diş çürümesi ve kemik erimesini önler.
* Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.
* Düşük sodyum miktarı ile, yüksek tansiyon ve kalp hastalarının bile, rahatlıkla tüketebileceği bir besindir.
Mantarın Zararları ,Mantarın Zararları Nelerdir
* Zehirli olanları ölümcül sonuçlar doğurabilir. İçeriğinde bulunan fosfor ve calsiyum, özellikle böbrek hastaları, fosfor ve calsiyum yüksekliği olan ve bu elementleri tüketmesi sakıncalı olan hastalar için zararlı olabilir. Bu hastalar, mantarı, doktorlarına danışmadan tüketmemelidirler.
Mantarın Faydaları,Mantarın Zararları, Mantarın Yararları,Mantar ve Faydaları, Mantarın Faydaları Nelerdir,Mantarın Faydaları Nelerdir hangi hastalıklara iyi Gelir, Mantarın Faydası,Mantarın Zararları Nelerdir

Arananlar:

 • mantarların yararları ve zararları
 • mantarın faydaları ve zararları
 • mantarın faydaları
 • mantarların yararları
 • mantarların faydaları ve zararları

18 thoughts on “MANTARIN FAYDALARI VE ZARARLARI

 1. ben mantarı cok sevıyorum zararı oldunu sanmam. fakat dıkkatlı olun yınede zehırlı olmasın bırde kendı tecrubem. sıcak suda bolca yıkayın sogan tereyagda kavurun suyunu ceksın ıyıce hangı turu olursa olsun super olıyobeeeeeeee

 2. Zararları sadece zehirli olması durumunda ortaya çıkıyor. Zehirli olmadıktan sonra götür gitsin 🙂

 3. YARAR:
  HAMURUN MAYALANMASINDA YARDIMCI OLUR
  PENİSİLİN GİBİ ANTİBİYOTİK ÜRETİMİNDE KULLANILIR
  ZARAR:
  SAÇ KIRAN HASTALIKLARINA NEDEN OLUR
  TARIM ÜRÜNLERİNİN BOZULMASINA NEDEN OLUR
  BESİNLERİN BOZULMASINA NEDEN OLUR

 4. ben mantarın bukadar faydalı olduğunu bilmiyordum.kızımda kansızlık ve demir eksikliğivar artık sürekli tüketiriz bizi aydınlattığınız için teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.