Diyet Yaparken Ekmek Yenmelidir

Diyetisyen Elvan Odabaşı Kanar son dönemde ekmeğin beslenmedeki önemine dikkat ederek sosyal medya üzerinden “Diyette ekmeğime dokunma” hareketi başlattı.
Son günlerde ekmek üzerine ir tartışma aldı başını gidiyor, kimi uzmanlar ekmeğin sağlıksız olduğunu ve tüketilmemesi gerektiğii söylerken kimi uzmanlar ise ekmek tüketilmesinin yanlış olmadığını söylüyor. Ekmeğin diyet yaparken tamamen bırakılmasının yanlış olduğunu savunan ve şu aralar sosyal medya üzerinde “Diyet yaparken ekmeğime dokunma” kampanyası başlatan Elvan Odabaşı Kanar; Ekmeğin beslenmede önemli bir rolü olduğunu, ekmeksiz beslenmenin çeşitli sağlık sorunlarına ve hastalıklara yol açabileceğini vurguluyor.
Kanar ekmek tükertirken beyaz ekmek değil esmer kepekli, yulaflı, çavdar ekmeği gibi ekmekleri tüketmemizi söylüyor. Diyet yaparken aç kalınmaması gerektiğini, ancak herşeyin bir ölçüsü olduğunu söyleyen diyetisyen E.Kanar herkesin günlük ihtiyacının farklı olduğunu ve diyetlerin kişiye özel olduğunu söylüyor.

Arananlar:

  • ekmekneye

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.