ELMANIN FAYDALARI

Elmanin Faydalari

Elmanın Faydaları

Elmanın Faydaları

Elmanın Yararları,Elmanın Faydası,Elmanın cilde Faydaları,Elmanın Faydaları,Günde 1 Elma, Günde Bir Elma,Elma ve Faydaları,Elma Kabuğu,Elma Kabuğunun Faydaları
Günde bir elma yemenin sağlığınız açısından ne kadar önemli olduğunu biliyor musunuz? Günde 1 elma, sizlerin daha sağlıklı ve daha kaliteli bir hayat yaşamanız açısından son derece önemli. Elmanın Faydaları Hakkında bilgi verdikten sonra, Günde bir elma yemenin faydalarını anlatmak istiyorum.
Elmanın Yararları,Elmanın Faydası,Elmanın cilde Faydaları,Elmanın Faydaları
*Elma, insan vücudunda her türlü hastalıkta en fazla fayda sağlayan bir meyvedir. A ve C vitaminleri oldukça boldur Kabuğu ile çiğ yenmelidir. Bir elmanın taşıdığı C vitamini, bir insanın günlük C vitamini ihtiyacına denktir.
*Böbreklerin temizlenmesine yarar,
*Baş ağrısına iyi gelir,
*Kolesterolü düşürür,
*Yüksek tansiyonu düşürür,
*Kan şekerini kontrol altında tutar,
*Romatizma ve gut hastalığına iyi gelir,
*Uykusuzluğa iyi gelir,
*Bağırsaklardaki parazitlerin dökülmesini sağlar,
*Elma + kereviz/maydanoz yorgunluğa iyi gelir,
*Elma+kızılcık suyu veya elma+ananas+üzüm suyu gribe iyi gelir,
*Elma+armut suyu kabızlığa iyi gelir.
*Toksinlerin atılmasında bedene yardımcı olur.
*Sindirim sistemini .uyarır.
*Terkibinde taşıdığı bikarbonat iyonları sayesinde sindirimi kolaylaştıran tek meyvedir. Hususiyetle romatizmalılara, karaciğer ve böbrek hastalarına, damar sertliği çekenlere, aşırı şişmanlara, hemoroide, egzamalara ve deri hastalıklarına iyi gelir…. Kandaki kolesterolü düşürerek damar sertliğini önler.
*Elma idrar söktürücüdür, böbrekleri çalıştırır, bol idrarla birlikte vücutta birikmiş yorgunluk maddesi üre asidini de dışarı atar, böbrek taşını zamanla eritir.
Günde 1 Elma,Günde Bir Elma,Günde 1 Elma Yemenin Faydaları ,Günde Bir Elma Yemenin Faydaları
Günde bir elma yemek,  hastalıklardan koruyucu özelliği ile mutlaka uygulanması gereken bir işlemdir. Daha sağlıklı bir vucut için günde bir tane elma yemeniz yeterli olacaktır.
Elmanın Zayıflamaya Etkisi-Elma Kabuğu,Elma Kabuğunun Faydaları
Günde sadece bir elma, daha ince bir vücuda kavuşmanıza yardımcı olur.  Yapılan bir araştırmada, elma kabuğunda bulunan ursolik asidin, yağları eritme ve kas geliştirme özelliği sayesinde daha ince bir vücuda kavuşulmasına yardımcı olabileceği tespit edildi
Günde 1 elma yemenin yararları sadece zayıflama üzerine değil tabiki. Günde bir elma,  kan şekerini, kolesterolü ve zararlı yağ asitlerinin seviyesini azaltıyor. Elma, özellikle zamanla kasları azalan yaşlılar için faydalı.Atropi adlı bu hastalığın çoğu insanı yaşamının bir döneminde (bir hastalık esnasında veya yaşlılıkta) etkilediğini ve hastalığın ilacının da olmadığı blirtiliyor. Atropiyi engelleyebilecek maddelerden birisi ursolik asid. Ursolik asit, elma kabuğunda bol miktarda bulunuyor. Bu sebeple de, elma kabuğu ile tüketilmeli.
Elmanın Yararları,Elmanın Faydası,Elmanın cilde Faydaları,Elmanın Faydaları,Günde 1 Elma, Günde Bir Elma,Elma ve Faydaları,Elma Kabuğu,Elma Kabuğunun Faydaları

Arananlar:

  • elmanın faydaları
  • elma faydaları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.