ELMANIN FAYDALARI

Elmanin Faydalari

Elmanın Faydaları

Elmanın Faydaları

Elmanın Yararları,Elmanın Faydası,Elmanın cilde Faydaları,Elmanın Faydaları,Günde 1 Elma, Günde Bir Elma,Elma ve Faydaları,Elma Kabuğu,Elma Kabuğunun Faydaları
Günde bir elma yemenin sağlığınız açısından ne kadar önemli olduğunu biliyor musunuz? Günde 1 elma, sizlerin daha sağlıklı ve daha kaliteli bir hayat yaşamanız açısından son derece önemli. Elmanın Faydaları Hakkında bilgi verdikten sonra, Günde bir elma yemenin faydalarını anlatmak istiyorum.
Elmanın Yararları,Elmanın Faydası,Elmanın cilde Faydaları,Elmanın Faydaları
*Elma, insan vücudunda her türlü hastalıkta en fazla fayda sağlayan bir meyvedir. A ve C vitaminleri oldukça boldur Kabuğu ile çiğ yenmelidir. Bir elmanın taşıdığı C vitamini, bir insanın günlük C vitamini ihtiyacına denktir.
*Böbreklerin temizlenmesine yarar,
*Baş ağrısına iyi gelir,
*Kolesterolü düşürür,
*Yüksek tansiyonu düşürür,
*Kan şekerini kontrol altında tutar,
*Romatizma ve gut hastalığına iyi gelir,
*Uykusuzluğa iyi gelir,
*Bağırsaklardaki parazitlerin dökülmesini sağlar,
*Elma + kereviz/maydanoz yorgunluğa iyi gelir,
*Elma+kızılcık suyu veya elma+ananas+üzüm suyu gribe iyi gelir,
*Elma+armut suyu kabızlığa iyi gelir.
*Toksinlerin atılmasında bedene yardımcı olur.
*Sindirim sistemini .uyarır.
*Terkibinde taşıdığı bikarbonat iyonları sayesinde sindirimi kolaylaştıran tek meyvedir. Hususiyetle romatizmalılara, karaciğer ve böbrek hastalarına, damar sertliği çekenlere, aşırı şişmanlara, hemoroide, egzamalara ve deri hastalıklarına iyi gelir…. Kandaki kolesterolü düşürerek damar sertliğini önler.
*Elma idrar söktürücüdür, böbrekleri çalıştırır, bol idrarla birlikte vücutta birikmiş yorgunluk maddesi üre asidini de dışarı atar, böbrek taşını zamanla eritir.
Günde 1 Elma,Günde Bir Elma,Günde 1 Elma Yemenin Faydaları ,Günde Bir Elma Yemenin Faydaları
Günde bir elma yemek,  hastalıklardan koruyucu özelliği ile mutlaka uygulanması gereken bir işlemdir. Daha sağlıklı bir vucut için günde bir tane elma yemeniz yeterli olacaktır.
Elmanın Zayıflamaya Etkisi-Elma Kabuğu,Elma Kabuğunun Faydaları
Günde sadece bir elma, daha ince bir vücuda kavuşmanıza yardımcı olur.  Yapılan bir araştırmada, elma kabuğunda bulunan ursolik asidin, yağları eritme ve kas geliştirme özelliği sayesinde daha ince bir vücuda kavuşulmasına yardımcı olabileceği tespit edildi
Günde 1 elma yemenin yararları sadece zayıflama üzerine değil tabiki. Günde bir elma,  kan şekerini, kolesterolü ve zararlı yağ asitlerinin seviyesini azaltıyor. Elma, özellikle zamanla kasları azalan yaşlılar için faydalı.Atropi adlı bu hastalığın çoğu insanı yaşamının bir döneminde (bir hastalık esnasında veya yaşlılıkta) etkilediğini ve hastalığın ilacının da olmadığı blirtiliyor. Atropiyi engelleyebilecek maddelerden birisi ursolik asid. Ursolik asit, elma kabuğunda bol miktarda bulunuyor. Bu sebeple de, elma kabuğu ile tüketilmeli.
Elmanın Yararları,Elmanın Faydası,Elmanın cilde Faydaları,Elmanın Faydaları,Günde 1 Elma, Günde Bir Elma,Elma ve Faydaları,Elma Kabuğu,Elma Kabuğunun Faydaları

Arananlar:

  • elmanın faydaları
  • elma faydaları
  • gunde bir elmanin faydasi
  • https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1873 sBu3jD5kZ3VpOOOGPOAXM5A2I7tYQ3weecJDem2t3k2Q3T32qs50059nO_cQQoLH e8cae48f2259a8a5d6f181330efcaceaaf32eeaa&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
Kuşkonmaz faydaları
Kuşkonmaz faydaları

Bilimsel adı: Asparagos'un Yunanca spargao...

Mahmude (bingözotu)
Mahmude (bingözotu)

Mahmude (bingözotu) : Çitsarmaşığıgiller familyasından;...

AYVANIN FAYDALARI NELERDİR ?
AYVANIN FAYDALARI NELERDİR ?

Ayvanın Cilde Faydaları Ayvanın Faydaları...

Kapat