Diyet Yemekleri ve Diyet Yemek Tarifleri

diyet yemek tarifleri denildiğinde akla ilk gelen sitelerden olan www.diyetmutfagi.com bu konuda uzun yıllardır yayın yapan bir sitedir.

Diyet yemekleri yanısıra sağlık, cilt bakım, saç bakım ve kadınları ilgilendiren bir çok konuda hizmet veren diyet mutfağı sizlere özenle hazırlanmış listeler ve tarifler vermektedir.

Diyet yemekleri arayanlar için eşsiz bir site olan diyetmutfagi.com siz değerli ziyaretçilerine aşağıdaki kategorilerde hizmet sunmaktadır.

Ağrı ve Hastalıklar İçin Şifalı Bitkiler
Bebeklere Özel Yemek Tarifleri
Beden Dili
Beslenme Diyet
Burca Göre Diyetler
Cilt Bakımı
Çocuk Hastalıkları
Diş Sağlığı ve Bakımı
Diyet
Diyet Listesi
Diyet Yemekleri
Diyete Başlarken
Diyetisyenler
Egzersiz
Ender Saraç
Formda Kalmak ve Formu Korumak
Güzellik
Hamileler Bölümü
Hangi Şifalı Bitki Neye İyi Gelir
Hastalıklar ve Tedavileri
İslami Açıdan Bazı Konular
Kadınca
Kalp Vakfı Diyetleri
Kaplıcalar
Karbonhidrat Diyeti
Kilo Verme
Meyve Sebze Diyeti
Obezite – Şişmanlık
Ömer Coşkun Şifalı Bitkiler
Protein Diyeti
Saç Bakımı
Saglık
Sağlıklı Beslenme
Selülit ve Korunma Yolları
Soru ve Cevaplar
Sporcu Diyetleri
Şifalı Bitkiler ve Baharatlar
Şok Diyetler
Temizlik
Yağlı Diyetler
Yaşam ve İnsanlar
Zayıflama
Zayıflık
[ 1100 – 1399 Kalori ]
[ 1400 – 1699 Kalori ]
[ 1700 – 1999 Kalori ]
[ 2000 Kalori Üstü ]
[ 500 – 799 Kalori ]
[ 800 – 1099 Kalori ]

Diyet mutfağına erişmek için Buyrun Diyet yemekleri

Limon

Limon Neye İyi gelir

Portakal, Greyfurt, Mandalina gibi turunçgillerden olan Limon çok faydalı bir meyvedir. İçine koyulduğu yemeklere kattığı lezzet kadar faydaları da saymakla bitemeyecek olan limonun bir kaç özelliğinden bahsetmek istiyoruz.

 

Limon Nerelerde Kullanılabilir,

 • Bazı yemeklere damlatılarak kullanılabilir
 • Salatalara dökülebilir
 • Limonata yapılabilir ( Limon bardağın veya sürahi içinde su ve şekerle karıştırılır)
 • Doğrudan kabuğu ile Yenilebilir
 • Kabuğu ile Sıkılmadan soğuk veya sıcak içeceklerin içerisine atılarak tüketilebilir
 • Kabuğu rendelenerek tatlıların içerisinde kullanılabilir
 • Nane, Ihlamur gibi faydalı diğer ot türleri ile kullanılabilir
 • Cilde sürülerek kullanılabilir

 

LİMON NEYE İYİ GELİR, NASIL KULLANILMALIDIR ?

 • Tansiyonu düşürür ( Doğal olarak düşük tansyon olan kişilerin kullanırken dikkatli olması gerekir

Ani yükselen tansyonlarda direk olarak limon veya suyun içerisine kattığınız limon tansiyonu düşürmektedir. Tabi bu durum geçicidir böyle bir durumda hemen bir doktor görüşüne ihtiyacınız olduğunu unutmayınız

 • Boğaz Gıcığına ve Basit boğaz enfeksyonlarına Limon kullanın

Asitik özelliği ile boğazınızda gerçekleşen basit enfeksiyonların tedavisine yardımcı bir gıdadır. Balın içerisine karıştırarak suyunu sıkarak yada direk olarak yarım limonu bir bardağa sıkarak içebilir veya kabuğu ile yiyebilirsiniz

limon3

 • Mide düzenleyicidir ( Eğer ülser ve bunun gibi bir rahatsızlığınız varsa doktora danışmadan kullanmayın )

Yine asitik özelliği dolayısı arındırıcı özelliği vardır ve eğer düzenli biçimde limon içerseniz büyük ölçüde faydasını görürsünüz

 • Zayıflamaya yardımcıdır

İdeal kilonuza ulaşmak konusunda mide enzimlerinin önemi çok büyüktür ve şifalı yapısının yanında limon çok özel bir zayıflama aracıdır. Çayınızın suyunuzun içerisine sadece bir kaç damla limon koyarak bu özelliğinden kolayca faydalanabilirsiniz

 • Arındırıcıdır

Mikrop menşeili hastalıklar karşı karşıya kaldığınızda ıhlamur gibi bir çok bitki ile birlikte kabuğu ile birlikte kullanabileceğiniz limon bu mikroplara karşı aldığınız diğer gıdalardan daha fazla etkilidir.

 • Vücut direncinizi artırır

Özellikle kış aylarında hastalıklara karşı vücut direncimiz düşmektedir. Bu durumlara aslında önceden önlem almak hastalıktan korunmanın yegane yöntemidir. Sanılan gibi limon kabuğu acı değildir. Acı olan Portakal ve Greyfurtun kabuğudur. Limonu 4 parçaya bölerek veya yuvarlak biçimde dilimleyerek kabuğu ile tüketebilirsiniz. Bunu her gün tekrar ederseniz vücudunuzun tetiklenen asit düzeni ile enzimlediği gerekli gıdalar vücudunuza girecek aynı zamanda mikropların vücudunuzdan atımı ve vücudunuzun onlarla mücadele edecek direnci artacaktır.

 • Hararet gidericidir

Soğuk suyun içerisine sıkacağınız limon Şeker ile karışınca Limonata olur ve serinleticidir fakat Şeker konusu kanser ve diğer bir çok olumsuzluğu beraberinde getirdiği için pek de şifalı olduğu söylenemez. Şekeri koymadan yapacağınız bir limonata yada bir parça mandalina suyu veya portakal suyu ekleyeceğiniz Limonata sıcak yaz günleri için harika bir serinleticidir. Aynı zamanda Doğal Maden ( Gazlı içecek olmayan Gerçek Maden sularından Bahsediyoruz ) sularına da karıştırabilir ve aynı serinletici özelliğinden Sağlıklı biçimde yararlanabilirsiniz

 

 • Cilde İyi Gelir

Yüzünüze veya cildinizin diğer bölgelerine sürebilirisiniz. Doğanın diğer mucizesi olan Bal ile Karıştırarak yapacağınız cilt maskesi uyguladığınız bölgede yağ oranını düzenler ve mucizevi biçimde güzelliğinize faydalı olur.

Yukarıda paylaştığımız bilgilerin en önemli uyarısı şu olacaktır. Marketlerden aldığınız Limon Suyu gibi ürünler sadece limon tadı verilmiş olan sıvılardır ve Limon ile uzaktan yakından ilgileri yoktur. Eğer limonun faydalarından yararlanmak istiyorsanız mümkün olduğunca limonun kendisini taze olarak kullanmalısınız. Yani kısaca bir limonu kestiğiniz an kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Suyunu bir kaba sıktıktan kısa bir süre sonra Limon faydalı etkilerini kaybetmektedir ve sadece o buruk ekşi tadını vermektedir.

 

limon

Arananlar:

 • limonlu sodanın faydaları
 • limonlu soda neye iyi gelir