Yaşlanan Yüzün Geri Gelmesi Mümkünmü ?

★Yerçekimi kuveti yaşlanmayı, ciltteki kırışıklıkları, elastiki liflerin hasarlanmasını eşitsiz kolajen dağılımını ve ciltteki gevşekliğin oluşumunu hızlandırır. Fiziğin genel ilkelerine uygun olarak, gevşek deri, kas konumunu bozar yüzün yaşlanmasına ve sarkmalara sebep olur. CERAY BİTKİSEL VE KOZMETİK ÜRÜNLER MERKEZİ, NEW STAR Yüz Gerdirme Maskesi, 1

İdrarda Kan Gelmesi

İdrarda Kan Çıkması (Hematuri)

Böbreklerdeki ve idrar yollarının herhangi bir bölgesindeki çeşitli patalojiksüreçlerden kaynaklanabilir: Böbreklerde taş, verem, tümor, akut glomerülonefrit, enfarktüs; idrar borusunda taşiltihap; siyekte taş, iltihap.

İdrarda görülen kan miktarı etkene göre değişir. Kan bazen idrarda canlı kırmızıdan soluk kırmızaya kadar varan renk değişikliklerine yol açar. Bazı olgularda ise kanama ancak mikroskopla incelenen idrar çökeltisinde al yuvarların görülmesiyle belirlenir. İdrarda gözle görülmeyecek kadar az miktarda kan kimyasal tepkimeler yardımıyla da açığa çıkabilir. http://www.neyeiyigelir.com

İdrarda kanın gözle görülebilecek miktarlarda çıktığı olgularda kanamanın kaynağını belirlemek için “üç bardak testi” kullanılır. Hastanın idrarını üç bardağa çıkarması istenir. Kan yalnız ilk bardakta görülüyorsa, idrar kesesinde kanama vardır. ( İdrar kesesinde kanamanın olduğu durumlarda kese dibinde göllenmiş olan kan işemenin en sonunda dışarıya çıkar) Her üç bardakta da kan görülüyorsa kanama böbreklerde ya da idrar borusundadır. Bu durumda kan, oluşumundan başlayarak idrara karışır.

Ağızdan Kan Gelmesi

Ağızdan Kan Gelmesi ( Hematemez)

Hematemez : Kusma yolu ile koyu ya da canlı kırmızı renkte taze kan ya da siyahımsı renkte sindirilmiş kan çıkarılması durumudur. Kan kusmanın en sık görülen nedenleri mide ya da onikiparmak bağırsağı ülseri ve karaciğer sirozudur.

Mide ve onikiparmak bağırsağı ülserinde belirli çaptaki kan damarlarının ülser sürecine bağlı olarak aşınması kanamaya neden olur. Karaciğer sirozunda ise kanamanın nedeni yemek borusu çevresindeki toplardamarların portal sistemdeki basınç artışına bağlı olarak yırtılmasıdır ( özefagus varis kanaması).

Öteki kan kusma nedenleri arasında, mide kanseri, ağır akut gastritleri, bağırsak enfarktüsü, lösemi vb hastalıklarda olduğu gibi pıhtılaşma bozukluklarıdır.