Depresyon Belirtileri Nelerdir

Yorgunluk hangi hallerde bir depresyon belitiri sayılabilir ?

Depresyon sözcüğü çoğunlukla günlük konuşmalarda çok rastgele kullanılmaktadır. Biraz keyfi kaşan canı sıkılan bir kimse depresyon yaşadığından söz etmeye başlar. Halbuki durum o kadar basit değildir.http://www.neyeiyigelir.com

Doktorlar depresyon sözcüğünü yorgunluğun yanı sıra birçok nedendn kaynaklanan daha ileri derecede bir yetersizlik anlamında kullanırlar. Hastaya depresyon teşhisi konabilmesi için söz konusu belirtilerin bir kaçının bir arada ortaya çıkması gerekir. Örneğin yorgunlukla birlikte, beslenme düzeninin bozulması, zayıflama ya da aşırı kilo alma, uyuma zorluğu, erkenden huzursuz ve yorgun uyanma, sinirlilik, yorgunluk depresyon belirtisi olabilirler.

Yaşama, işe , cinsel ilişkilere, özel ilgi alanlarına karşı genel bir isteksizlik, ısrarla suçluluk duygusuna kapılma, ya da intihar etmeyi düşünme depresyonun diğer belirtileridir.  Bu tür sıkıntılar içinde olan kişi doktora başvurmalıdır.

www.neyeiyigelir.com

Saglikcini.com tarafından oluşturulan makelelerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Sitemizde yer alan içerikler, genel bilgi amaçlı verilmiş olup iç bir zaman hastalıklara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.