At Kestanesi

Özellikleri : At kestanesi Türkiye’nin her bölgesinde yetişen ve Orta ve Güney Asya, Avrupa ve Anadolu da yabani olarak bulunan bir şifalı ağaçtır. Kalın gövdeli ve ilkbaharda beyaz çiçek açar. Yeşil meyveleri vardır. Bu meyveler olgunlaşınca, kendiliğinden yarılır ve içerisinden 1 ila 3 adet at kestanesi çıkar. Eczacılıkta çok faydalı birçok etken madde içerir.

Önerilen Hastalıklar : Kılcal damarların güçlenmesinde, atardamar iltihaplarında, basur ve bacaklardaki kılcal damar tıkanıkların da sık olarak kullanılmaktadır. Varis oluşumunun önlenmesinde ,yine kılcal damarlarını çatlamasını ve kanamasını önlemek amacıyla kullanılır. İyi bir iltihap kurutucudur. Atkestanesi vücudun tüm organların da meydana gelen iltihaplarda fayda sağlamaktadır.

Kullanım Şekli ve Dozu : Olgunlaşıp toplanan kestaneler soyulur ve ince ince kıyılır. Daha sonra kurutulan at kestanesi kahve değirmeninde çekilir. Sabahları aç karnına bir çay kaşığı yutulur.

Yan Etkileri : Bilinen ciddi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

atkestanesi

atkestanesi

 

.

Arananlar:

  • Kestane fıstığı fıstığı mail
  • at kestanesi hangi hastalıklara iyi gelir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
DEVE DİKENİNİN FAYDALARI VE ZARARLARI
DEVE DİKENİNİN FAYDALARI VE ZARARLARI

Deve Dikeninin Faydaları ve Zararları Deve Dikeni,Deve Dikeninin Yararları,Deve Dikeninin Faydaları,Deve Dikeninin Faydaları Nelerdir, Deve Dikeninin Zararları,Deve Dikeninin Faydaları ve...

Kapat