MUSTAFA AYDINERDEN EMZİREN ANNELER VE HAMİLELER İÇİN ÖNERİLER-Şifalı Bitki

Hamilelikte ve hamilelik sonrasında, anneler ve anne adayları ilaç kullanamadıklarından dolayı, sıkıntı yaşarlar. Özellikle de üst solunum yolları enfeksiyonları ve bu enfeksiyonlardan sonra, kalıcı olan öksürük için, Mustafa aydınerden sağlıklı, bitkisel öneriler geldi.

1. ÖNERİ ;
GEREKLİ MALZEMELER :
* 2 tatlı kaşığı çam balı,
* 1 tatlı kaşığı tereyağı,
* 1 çay kaşığı zencefil.
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Bütün malzemeleri, cezvenin içerisine koyup, kaynatın. Sıcak olarak, sabah ve akşam için. Bu şurup, ne kadar sıcak olursa, o kadar faydalıdır.
* Eğer, bu şurup yeterli gelmez ise, 1 er tatlı kaşığı, kestane balı, sabah akşam yenilmelidir.
* Diğer bir öneri de, 2 tatlı kaşığı kestane balının içerisine, 1 çay kaşığı karabiber konulup, kaynatılır. Sıcak olarak, sabah ve akşam içilmeidir. Eğer, bal bulamaz iseniz, üzüm veya dut pekmezi de kullanabilirsiniz.

ANNE SÜTÜNÜ ARTIRAN DOĞAL ÖNERİ :
GEREKLİ MALZEMELER :* 100 gr susam,

* 100 gr çörekotu,
* 1 kg dağ çiçek balı,
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Çörekotu ve susam, tahta havanda dövülür. Balın içerisine karıştırılarak, macun yapılır. Sabah öğlen ve akşam, yemeklerden 30 dakika önce, 1-2 kaşık yenilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Vitaminler
Vitaminler

VİTAMINLERA VitaminiVücudun gelişmesi, göz sağlığı, solunum sistemi ve sağlıklı bir cilt icin gereklidir.Karaciğer, yağsız et, süt, tereyağı, yumurta, yeşil ve...

Kapat