Şifalı Bitkiler

Şifalı Bitkiler

Avokado
Böbrek taşı iltihapları,safra kesesi taşı, böbrek ağrıları ve yetmezliği, idrar yolları iltihapları ve yaraları, prostat büyümesi ve iltihapları, mide ülseri, gastrit, oniki parmak bağırsağı ülseri,hazımsızlık, basur kanamaları için yararlıdır. İdrar yolları iltihapları ve yaralarını gidermede faydalıdır.
Avokado, çok sayıda doymamış yağ asitleri ve linoleik asit içerir. Avokadoda mineraller, potasyum ve magnezyum ve B vitamini yüksek oranda bulunur. B Vitamininin bir içeriği olan Biotin cilt bakımı için idealdir. Yüksek yağ asitleri oranından dolayı kolesterolü düşürür ve kalp ve kan damarlarını korur. Kalp ve kan dolaşımı hastalık riskleri böylece azaltılabilir.

Adaçayı
Bakterilere, virüslere, mantar hastalıklarına karşı etki gösterir. Ağız, boğaz mukozasında iltihabı gidermede etkilidir. Soğuk algınlığı, solunum yolu enfeksiyonlarına karşı yararlıdır. Adaçayı salgı düzenleyicidir. Hazım sisteminin daha iyi çalışmasını sağlar.

Alıç
Kalp damarlarını açmada, sinir sistemini rahatlatmada, ritim bozukluğunu gidermede, damar sertliğini yumuşatmada yardımcıdır.

Amber Çiçeği
Ölü hücrelerin yenilenmesinde, kandeki şekerin düzenlenmesinde, yüksek tansiyonun dengelenmesinde, içerdiği C vitamini nedeni ile bağışıklığın güçlendirilmesinde bitkisel gıda desteği olarak kullanılabilir.

Aslan pençesi
Kanserde, mesane bölgesi sorunlarında, kadınların menopoz dönemlerindeki rahatsızlıklarda yardımcıdır.

Bodurotu
Kan şekeri düşürücü özelliğe sahiptir. Kan dolaşımını hızlandırır ve kanı temizler. Pankreas ve karaciğeri çalıştırır. Mantar, egzama ve sedef gibi deri hastalıklarının giderilmesinde yardımcıdır.

Biberiye
Tokluk hissi verir. Kabızlık, bağırsak ve mide şişkinliği ve kabızlığı gidermede yardımcıdır.

Civan Perçemi
Adet düzensizliğinde, menopoz dönemi rahatsızlıklarında, rahim ve idrar yolu iltihaplarında, kemik erimelerinde, hormon bozukluklarının giderilmesinde, vücut direncinin artırılmasında, göğsü yumuşatmada, balgam söktürmede, bağırsak ve mide gazlarının giderilmesinde, stres ve yorgunluk hallerinin giderilmesinde, sinir yatıştırmada ve uyku düzenlemede etkilidir.

Çin geven
Bedenin savunma sistemini güçlendirerek enfeksiyon tedavilerinde, vücut direncini arttırmada, fiziksel ve zihinsel dayanıklılığı arttırmada, aşırı stres ve yorgunluktan kaynaklanan performans düşüklüğünü gidermede, değişik kanser tiplerinde yardımcıdır.

Çakşır kökü
Erkeklerde cinsel gücü artırmada, sperm sayısını ve testesteronu artırmada, vücut direncini sağlamada, fiziksel ve zihinsel dayanıklılığı artırmada, aşırı stres ve yorgunluktan kaynaklanan performans düşüklüğünü gidermede, yaşlılık etkilerinin geciktirilmesinde, kandaki şekeri düşürmede ve bağışıklık sistemini güçlendirmede yardımcıdır.

Çemen
Nefes darlığı, astım, bronşit, göğüs yumuşatıcı, balgam sökütücü ve öksürük kesici etkiye sahiptir. Vücuda kuvvet ve enerji kazandırır. Kolesterol ve şekeri dengeler. Anne sütünü arttırır. Adet dönemi şikayetlerini azaltır.

Çoban çökerten
Kan kolesterol ve trigliserid düzeyinin düşmesine yardım ederek orta dereceli ateroskleroz ve hipertansiyon tedavisine yardımcı olur. Erkeklerde hormon düzenleyici olarak görev yapar. Güç ve canlılık, doğal testeron tetikleyicisi, seksüel performans artışı, cinsel istek (libido) artışı, kas yapılanması ve dayanıklılık için kullanılmaktadır.

Çaksırotu kökü
Cinsel gücü ve isteği arttırır.

Çörekotu
Vücuda kuvvet vermede, iştahı açmada, idrar söktürmede, mide yanmasını gidermede, kanı temizlemede, akciğer ve karaciğeri rahatlatmada etkilidir.

Deve Dikeni
Karaciğerdeki zararlı maddeleri uzaklaştırmaya yardımcıdır. İştah açar. Karaciğeri besler. Ateş düşürmeye yardımcıdır.

Ebegümeci
Yüksek tansiyonda, şekerde, kolesterolde, hormon dengesini düzenlemede yardımcı bir bitkidir. Solunum ve sindirım sistemi tahrişlerinde, ses kısıklıklarında, bronşit, anjin ve öksürükte kullanılır. Boğaz ağrılarında, ağız iltihaplarında gargara olarak verilir. Ayrıca egzama ataklarında da fayda sağlar.

Enginar
Enginar yüksek oranda A,D, D2, B6 ve C vitaminleri içerir ve beyin yorgunluğunu giderir. Mide ve bağırsakları temizler, vücuda canlılık ve dinçlik verir. Karaciğeri korur, karaciğer hastalıklarının daha çabuk iyileşmesini sağlar, böbrek ve bağırsakların düzenli çalışmasına yardımcı olur, sindirimi kolaylaştırır, kandaki şeker oranını ayarlar, kolestrolü düşürür, kalp sağlığı için faydalıdır, İshali keser ve önler, kanı temizler. Ayrıca enginarın cinsel istek ve gücü arttırdığı belirtilmektedir.

Funda
Böbrekleri temizleyerek enfeksiyonları önler. Zayıflatıcı etkiye sahiptir. Ödem söktürücü ve gut hastalığında faydalıdır!
Diüretik, idrar yolları, antiseptiği, Safra söktürücü, sistit, uriner sistemde kum ve taş düşürücü, böbrek üstü bezleri çalıştırıcı etkisi vardır.

Ginko Biloba
Özellikle yaşlı insanlar için faydaları kanıtlanmıştır . Bu bitki oksijen kullanımını arttırır, böylece hafıza, konsantrasyon ve diğer zihinsel fakülteleri geliştirir. Ginkgo baş ağrısı, sinüzit ve baş dönmesi olan kişiler için rahatlama sağlayabilir. Aynı zamanda kronik kulak çınlamasını hafifletmeye yardımcı olabilir.

Hayıt tohumu
Yüksek ateş, baş ağrısı, gaz sorunu ve idrar arttırmada faydalı, adet döneminde regl öncesi stres, adet gecikmesi, ağrılar, adet krampları ve depresyon gibi rahatsızlıkların giderilmesinde, hormon ve yumurtlama periyodunun düzenlenmesinde, kadınlarda ve erkeklerde hormon dengesizliğinden kaynaklanan kıllanma (tüylenme) ve sivilcelerde, Kalp damar tıkanıklığında yardımcıdır.

Ihlamur
Nefes darlığı,astım,bronşit,göğüs yumuşatıcı,balgam söktürücü ve öksürük kesici etkiye sahiptir. Grip,nezle,anjin ve bütün boğaz yolları enfeksiyonlarında kullanılır. Larenjik,faranjit gibi soğuk algınlığı ve nefes borusu iltihaplarında etkilidir. Terletici ve ateş düşürücü etkileri vardır.

Karabaş otu
Migren, sara, epilepsi, sinir sistemini rahatlatmada ,mide ve bağırsak spazmlarında,
şiddetli baş ağrılarında yardımcıdır.

Kantoron
Mide ülseri,Gastrit,onikiparmak bağırsağı ülseri, orta şiddetteki depresyona karşı özellikle menapozda bitkinlik, endişe ve sıkıntı giderici olarak kullanılır. Yatıştırıcı, sakinleştirici özelliğe sahiptir. Ayrıca iltihaptan dolayı oluşan şişlik ve kızarıklıkları giderici, ağrı kesici etkileri de bulunmaktadır.

Keçi Boynuzu
Taze meyva ishal, kuru meyva ise kabız yapar. Taze meyvaların ayrıca idrar arttırıcı etkileri de vardır. Her iki tür meyvada kuvvetli birer besindir.

Kekik
Hazmı kolaylaştırır. Kabızlığı tamamen yok eder. Sinir, stres, uyku düzeni bozukluğu, mide ve bağırsak şişkinliği, gaz, mide ülseri, sancı ve gastrit, iç hemoroit, spastik colon, idrar zorluğu gibi rahatsızlıklarda etkilidir.

Kurt pençesi
Antiseptik (enfeksiyonu önlemede),idrar söktürmede, kanama durdurmada yardımcıdır.

Kudret narlı
Mide ülseri,Gastrit,Onikiparmak bağırsağı ülseri, Ağız özevakustaki yara ve iltihaplarını gidermede yardımcıdır.

Kedi otu
Sinir sistemini yatıştırmada, uykusuzluğu gidermede, heyecan ve çarpıntılarda, histeri, çocuksu hareketler, bencillik, alınganlık, kapris gibi sorunların giderilmesinde yardımcıdır.

Kırkkilitotu
Ritim bozukluğunu gidermede,Böbrek taşlarını düşürmede,İdrar yolları iltihaplarını gidermede yardımcıdır.

Lahana
Bölgesel zayıflamaya yardımcı, Dengeli zayıflatır, Sindirim sistemini hızlandırır, Metabolizmayı çalıştırır, Kas ve eklem romatizması ağrılarını giderir, Sinirsel rahatsızlıkları tedavi eder.

Melisa
Sinir, stres, uyku düzeni bozukluğunda faydalıdır, sinirsel hastalıklarda ve depresif huzursuzluklara sakinleştirir, stresten dolayı dökülen saçlarda faydaları görülmüştür. Beyin, kalp ve sindirim sistemi üzerinde koruyucu etkisi vardır. Hazmı kolaylaştırır, bağırsak gazlarını giderir, terlemeyi önler, bağırsak parazitlerini düşürür. Hafıza zayıflığını giderir. Spazm çözücüdür. Mikrop öldürücüdür.
Saç ve cilt bakımında da kullanılır. Yıpranmış, cansız, ve güçsüz saçlara karşı etkilidir. Yağlı ciltler için temizleme maskelerinde, yaşlanmış ve yıpranmış ciltler için kremlerde de kullanılr.

Meyan kökü
Vücuda serinlik verir. İdrar söktürücüdür. Böbrek taşlarını düşürmye yardımcı olur. Ülser ve gastritte faydalıdır. Öksürük ve balgam söktürür. Prostatta faydalıdır.

Mayıs papatyası
Bakterilere karşı olan etkisiyle iltihapları giderir. İçimi son derece yumuşak bir çaydır. Boğaz solunum yolu, mide ve bağırsak iltihap ve ağrılarını gidermede faydalıdır. Haricen deri ve mukoza iltihaplarında da kullanılır. Bebeklerde ve küçük çocuklarda gaz söktürücü olarak kullanılır.

Mirtilin
Şeker hastalığı tedavisinde, vücuttan ödem atılmasında, mikrop öldürücü özelliğiyle tanınır.

Narçiçeği
Kolestorol düşürmeye, kanı temizlemeye, gribal enfeksiyonların giderilmesine,
hazımsızlıklık sorunlarını gidermeye yardımcıdır. Yüksek oranda vitamin C içerir.

Omega 3
Omega 3 yağ asitleri; bağışıklık sistemini güçlendirir, kolestrolü dengeler, bebeğin sağlıklı gelişimini destekler, beyin retina ve cilt hücrelerini yeniler kansere karşı korur, kalp krizi riskini düşürür, hafızanın gelişmesine yardımcı olur ve kan akışını hızlandırır.

Peygamber Çiçeği
İstah açıcıdır. İdrar söktürücüdür. Gut (Nikris) hastalığında yararlıdır.
Böbreklerdeki kumun dökülmesine yardımcıdır. Bazı göz hastalıklarının tedavisinde kullanılır. Ağrıları keser. Vücutta biriken zehirli maddelerin atılmasına yardımcı olur.

Rezene
Gözlere iyi gelir. Mideyi rahatlatır. Gaz söktürücü özelliği vardır. Hazmı kolaylaştırır. Açlık hissini yatıştırır. Teskin edici etkisi ile sinirleri yatıştırır ve mutluluk hissi verir. Özellikle bebek ve çocuklarda mide-bağırsak sistemindeki krampları hafifletir.

Sarımsak
Düşük dozlarda sarımsak bağırsak hareketlerini ve tonsünü arttırır. Bu da bağırsak tonüsü düşmüş olan yaşlı kimseler için faydalı bir etkidir. Ayrıca damar sertliğinin yol açtığı karın ağrıları, ekşime, yanma, gaz gibi rahatsızlıklarda da yararlıdır.

Sinameki
Kalın bağırsağa etkili bir musildir.
Genel anlamda kabızlığa karşı yardımcıdır.

Tere Tohumu
Astım, bronşit, nezle ve soğuk algınlığında, kabızlığı gidermede, öksürüğü kesmede,
romatizma ağrılarını gidermede, şekeri düşürmede, dişeti ve ağız yaralarında,
saçın dökülmesinde ve kepek gidermede, mikropları öldürmede, kasları gevşetmede, yardımcıdır.

Türmeriç
İştahı açmada, Antiseptik özelliği ile kanın temiz kalmasını sağlamada, mide bulantılarını gidermede, mide ağrılarında ve hazımsızlıkta, bağırsaklarda biriken ve atılamayan gazların atılmasında, solunum yollarını açmada, kalp ritminin düzenlenmesinde, romatizmal rahatsızlıklarda, baş ağrılarını gidermede, kandaki kolesterolü düşürmede kullanılır.

Üzüm tohumu
Çok güçlü antioksidan içerir. Kalp damar korumada, kanı sulandırmada, kan dolaşımını düzenlemede yardımcıdır.

Yoğurt otu
İdrar söktürmede, sinirleri yatıştırmada, kansere karşı koruyucu özelliğiyle, böbrek rahatsızlıklarında ve guatırda, vücudu ve kanı temizlemede, epilepsi (sara), parkinson gibi sinirsel hastalıklarda yardımcıdır. Kan, kolesterol ve trigliserid düzeyinin düşmesine yardım ederek orta dereceli ateroskleroz ve hipertansiyon tedavisine yardımcı olur. Erkeklerde hormon düzenleyici olarak görev yapar. Güç ve canlılık, doğal testeron tetikleyicisi, seksüel performans artışı, cinsel istek (libido) artışı, kas yapılanması ve dayanıklılık için kullanılmaktadır.

www.biosell.tv

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.