Sağlık

Sağlık, evrensel bir kavramdır.Herkesin kabul ettiği bir tanımı yoktur.Geçmiş yıllarda hastalık ve sakatlığın olmayışı olarak tanımlanırken, günümüzde sadece hastalıklardan ve mikroplardan korunmak değil, fiziksel, ruhsal ve sosyal açıdan tam bir iyilik hali olarak tanımlanabilir.
Hepimizin ortak amacı sağlıklı bir hayat yaşamaktır.Ama çoğu zaman hayatımızı sağlıksız kılacak kötü seçimler yaparız.Doğru adım atmak ve doğru olanı yapmak önce beyinde başlar.Hayatı nasıl düşünürsek öyle algılarız.Sağlıklı yaşam için ilk adımlardan biri sağlıklı düşünmek olmalıdır.Sağlık mutlulukla doğru orantılıdır..İçinde bulunduğumuz sosyal ve ekonomik durumlar, psikolojik değişiklikler, ruhsal özellikler sağlığımız üzerinde önemli rol oynar.Bu kavramlara göre iyilik hali kişinin doğası ve çevresiyle de yakından ilişkilidir.
Bir yerimiz acıdı mı bütün vücudumuz rahatsız olur. Sanırız ki canımız oradadır.Önce para kazanmak için sağlığımızı harcarız, sonra sağlığımızı kazanmak için paramızı..Bu yüzden hayatta en büyük zenginlik sağlıktır.Sağlık bir nimettir ve değeri ancak kaybedildiğinde anlaşılır..

Saglikcini.com olarak herkese sağlık, mutluluk, huzur dolu günler diliyoruz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.