AYVANIN FAYDALARI NELERDİR ?

Ayvanın Cilde Faydaları

Ayvanın Cilde Faydaları

Ayvanın Faydaları Nelerdir ?

Ayvanın Faydaları,Ayvanın Faydası,Ayvanın Faydaları Nelerdir,Ayvanın Yararları,Ayvanın Cilde Faydaları,Ayvanın cilde Faydaları,Ayvanın Cilt İçin Faydaları
Ayva mevsimini yaklaştığı şu günlerde, sıklıkla tüketilmesi önerilen ayvanın faydaları nelerdir biliyor musnuz ? Ülkemizde her bölgede yetişen ayva, gerçek bir hazine.. Ayvanın, Limon ayvası ve ekmek ayvası olmak üzere iki çeşidi bulunmaktadır.
Limon ayvası mayhoş, sulu ve serttir. Ekmek ayvası yumaşak , tatlı, fakat suyu azdır.  Ayva çiçekleri uzun yıllardan beri ev ilacı olarak kullanılmaktadır. Çiçekler zamanında toplanıp, gölgede kurutularak kuru yerlerde saklanır. Meyvesi de taze olarak kullanılır.
Ayvanın Faydaları,Ayvanın Faydası,Ayvanın Faydaları Nelerdir,Ayvanın Yararları
* Öksürükte; 40 gr ayva çiçeği, 1 litre suda çay gibi kaynatılır, yemek aralarında ılık olarak birer çay bardağı içilirse iyi gelir.
* Bulantıda; taze olarak birkaç dilim limon ayvası, hastayı rahatlatır.
* Yüksek ateşten veya soğuktan meydana gelen dudak çatlamalarında; iki ayvanın çekirdekleri bir fincanlık kahve cezvesinde kaynatılır. Çatlaklar, günde birkaç kez bu su ile ıslatılan pamukla silinirse kısa zamanda kaybolur. Ayva çekirdekleri, aynı zamanda, emziren annelerin kabusu olan meme ucu çatlakları için de son derece etkilidir.
Ayvanın Cilde Faydaları,Ayvanın cilde Faydaları,Ayvanın Cilt İçin Faydaları
* Güzelliğiniz için; etlice soyulan bir ayvanın kabuklarını, 1 su bardağı tuvalet ispirtosunda bir hafta bekletilir. Bir şişeye süzülen bu losyon özellikle yağlı ciltlerin temizliğinde çok yararlı olur. Ayrıca ayva kabuklarını etlice soyup, taze olarak bunlar da cilt üzerinde ovulup 15 dakika beklenir. Kabuklardaki vitamin cilt gözeneklerinin şifasını sağlar. Daha sonra yüz soğuk suyla yıkanır. Aynı uygulama el güzelliği içinde yapılır. Sonuç kısa zamanda alınır.
Ayvanın Faydaları,Ayvanın Faydası,Ayvanın Faydaları Nelerdir,Ayvanın Yararları,Ayvanın Cilde Faydaları,Ayvanın cilde Faydaları,Ayvanın Cilt İçin Faydaları

Arananlar:

  • ayvanın faydaları nelerdir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.