ANANASIN FAYDALARI NELERDİR ?

Ananasın Faydaları Nelerdir ?
Ananasın İçindeki Elementler,Ananasın Kalorisi,Anansın İçindeki Vitaminler,Ananasın Yararları, Ananas Faydaları,Ananasın Faydaları Nelerdir,Ananasın Faydaları,Ananasın Anavatanı,Ananas Nasıl Yenir

Ananasın Anavatanı, Orta ve Güney Afrikadır. Çünkü, ilk kez, burada yetişrilmiştir. Sonraları Avrupaya yayılmış ve yaygın olarak tüketilmeye başlamış bir meyvedir. Ananas geniş ve silindirik yüzeyli, pürüzlü, kahverengi sarı karışımı bir renk taşıyan bol lifli tropik bir meyve.

Ananasın Faydaları ve Kalorisi

Ananasın Faydaları ve Kalorisi

Ananas Nasıl Yenir ?
Ananas, meyve olarak yenilebilir, suyu çıkartılarak kokteyllerde kullanılabilir. Meyve veya sebze olarak ya da salata malzemesi olarak tercih edilebilir.
Ananasın İçindeki Elementler, Anansın İçindeki Vitaminler
Ananas, Bol miktarada C Vitamini, Bromeli, manganez, ve B1 vitamini içermektedir.
Ananas,Ananasın Yararları,Ananas Faydaları,Ananasın Faydaları Nelerdir, Ananasın Faydaları
Kansere karsı etkili taze ananas bromelin enzimini içerir. Bromelin protein ayrıştırıcı ve sindirimine yardımcı bir enzimdir. Kükürtlü bileşikleri içeren bromelin enzimi sadece protein sindirimine yardımcı olmakla kalmaz, ayni zamanda şişkinliğin ve ödemin atılmasına da katkıda bulunur.
* Yapılan araştırmalarda, ananasın kanser önleyici etkisine rastlanmıştır.
* Özellikle şişkinlik ve ödem yapan, sinüzit, boğaz ağrısı, kireçlenme ve gut gibi iltihabi hastalıklarda, iltihap önleyici etki göstererek şişkinliğin azalmasına yardımcı olabildiği bilinmektedir.
* Ananasın tek başına öğün aralarında sap kısmının ve gövdesinin tüketilmesiyle bromelin enziminin
iltihap ve ödem önleyici etkisi maksimum düzeyde artırılabilir.
* İçerdiği yüksek C vitamini ile bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.
* Yine içerdiği C vitamini sayesinde, iyi bir antioksidan olma özelliğiyle vücutta hasar oluşturan serbest radikallerin etkisini azaltmakta ve hücre kaybını önleyebilmektedir. Yüksek düzeyde serbest radikal damar hasarına neden olup hasarı ilerletmekte, astım ataklarını sıklaştırmakta, kolon hücrelerine zarar verip kolon kanseri riskini artırmakta, eklem ağrılarının görüldüğü hastalıklara neden olabilmektedir.
* Ananas besinlerle az miktarda alınan manganezin de zengin bir kaynağıdır. Manganez enzimlerin etkinliğinin görülebilmesi ve antioksidan özelliğin daha verimli olabilmesi için önemlidir.
* Ananas manganezin yani sıra iyi derecede B1 vitamini içerir. B1 vitamini enzimatik reaksiyonlarda tamamlayıcı ve enerji üretiminde yardımcıdır.
* Ananas bakteri ve parazitlerle savaşmak konusunda vücudun en iyi yardımcılarından bir tanesidir.
* Sindirimi kolaylaştırır.
Ananasın Kalorisi
1 Dilim ananas 43 kaloridir.
Ananasın İçindeki Elementler,Ananasın Kalorisi,Anansın İçindeki Vitaminler,Ananasın Yararları, Ananas Faydaları,Ananasın Faydaları Nelerdir,Ananasın Faydaları,Ananasın Anavatanı,Ananas Nasıl Yenir

Arananlar:

  • ananasın faydaları nelerdir
  • ananasın faydaları
  • ananas neye iyi gelir

2 thoughts on “ANANASIN FAYDALARI NELERDİR ?

  1. Gunaydin efendim benim sizlere bir sorum var ben yilardir zakinlestirici hap kulaniyorum cunku yilar eveli cokaiyin kulaniyordum coksukurler olsun ki kurtuldum ama sakinlestirici aliyorum bundan kurtulamadim bana yardimci olurmusunuz erger bu hapi icmesem disari cikamiyorum ictikten sonra disari cikabiliyorum bende asiri heycan var buna bir cozumunuz varsa cok memun olurum yazimin yorununu sizden bekliyorum , Saygilarimla Hayrettin Muftuoglu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.