Oksijen

Oksijen Neye İyi Gelir ?

İnsanlar gibi bir çok danlının da ihtiyacı olan oksijen yaşam kaynağıdır.

İnsan vücudunun farklı bileşenler içerisinde taşınarak yaklaşık % 60 ı oksijenden oluşmaktadır. Bu oksijen kaynaklarının vücuda taşıdıkları oksijen kan yolu ile vücuda dağıtılır ve hem hücre yenilenmesinde hemde beyin yapısının sağlıklı olmasına yardımcı olur.

 

Oksijen neye iyi gelir ?

  • İnsan vücuduna Enerji kaynağı oluşturur.
  • Uyku düzensizliği ( Uyku Apnesi )

oksijen2

Uyku apnesi ( solunumun olması gerekenden uzun süre durması) rahatsızlığı Günümüzde giderek yaygınlaşmakta.

UYKUDER’ ( uyku derneği) ” 5. Uyku Bozuklukları Kongresi” kongresinde bu konuya değinen uzmanlar, uyku düzensizliği rahatsızlığının Türkiye’de resmi kayıtlara göre 1.500.000 ( bir buçuk milyon) kişi olduğunu belirtti. Uzmanlar bu rakamın çok daha fazla olduğunu düşünüyor ve bu rahatsızlığın soluk alma problemlerinden dolayı vücuda ve beyne yeterince oksijen gitmemesine bağlıyor. Doğal olarak yeterli oksijeni almayan vücutta başka bir çok rahatsızlık meydana geliyor.

Günden güne bu rakam artmakta fakat bir çok insan aslında uyku apnesi rahatsızlığı olduğunu ne yazık ki henüz farkında değil. Eğer herhangi bir tanı koyulmadı ise ve kişiler sebepsiz bir takım yorgunluk gibi rahatsızlıklar hissediyor ise bir an önce bir doktora baş vurmasını öneriyoruz. Solunum durması çok tehlikeli bir durumdur.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.