Nefes Terapisi

Nefes terapisi neye iyi gelir?

Fiziki olarak bir insanın beslenmesi tamamen doğal olsa bile solunum sisteminin yalnızca %30’unu kullandığı için vücuduna %30 oksijen aldığından kalorinin sadece bu orandaki miktarını enerjiye dönüştürebilir. Geriye kalan %70 ise bedende toksin enerji olarak kalır.

Nefesin, manevi ve duygusal yönleri ile spiritüelizm yönündeki yararları aşağıdaki yazar hakkındaki bilgilerde bulunan bağlantıda bulunduğundan burada yazmaya gerek görmüyoruz.

Nefes Terapisi ile metabolizmaya alınan oksijen miktarı artar ve bu şekilde bedenimiz toksinleri daha kolay atar.

Günümüzde modern tıbbın da kabul ettiği gibi bütün hastalıklar düşük titreşimli frekanslardan oluşmaktadır. Dr. Otto Heinrich Warburg yaptığı bilimsel çalışmalar neticesinde anaerobik ortamda üreyen ve çoğalan organizmalar nedeniyle oluşan 50 hastalık olduğunu tespit etmiştir. Belirlenen hastalıklardan biri ise günümüzün vebası kanser olup, araştırmacının dünya çapında ilgi gören bu araştırması ile Nobel ödülü kazanmıştır.

Bugün için dünyada çoğu doktor, çeşitli hastalıkların iyileştirilmesinde tedaviye destek amaçlı olarak Nefes Terapisi de tavsiye etmektedir.

Dikkat (uyarı) : Herhangi bir sağlık probleminiz var ise hiçbir Nefes Terapisti sizi iyileştireceğini edeceğini iddia edemez. Sağlık sorunlarında gidilecek yegane adres mutlaka bir hekime başvurmaktır.

Anaerobik mikroorganizmaların neden olduğu hastalıklarda tedaviye destek amaçlı uygulanan Nefes neye iyi gelir?

 1. Kronik yorgunluğa
 2. Uykusuzluğa
 3. Stres ile mücadeleye
 4. Kaygıya ve anksiyete bozukluğuna
 5. Depresyona
 6. Panik atağa
 7. Manik depresif duygulanım bozukluğuna
 8. Astıma
 9. Baş ağrısına
 10. Migrene
 11. Sigara, alkol, uyuşturucu bağımlılığına

iyi gelir.

Yazının Nefes Terapisti ve Spiritüel Koç olan yazarı ve daha detaylı bilgiler için tıklayınız.

 

 

Oksijen

Oksijen Neye İyi Gelir ?

İnsanlar gibi bir çok danlının da ihtiyacı olan oksijen yaşam kaynağıdır.

İnsan vücudunun farklı bileşenler içerisinde taşınarak yaklaşık % 60 ı oksijenden oluşmaktadır. Bu oksijen kaynaklarının vücuda taşıdıkları oksijen kan yolu ile vücuda dağıtılır ve hem hücre yenilenmesinde hemde beyin yapısının sağlıklı olmasına yardımcı olur.

 

Oksijen neye iyi gelir ?

 • İnsan vücuduna Enerji kaynağı oluşturur.
 • Uyku düzensizliği ( Uyku Apnesi )

oksijen2

Uyku apnesi ( solunumun olması gerekenden uzun süre durması) rahatsızlığı Günümüzde giderek yaygınlaşmakta.

UYKUDER’ ( uyku derneği) ” 5. Uyku Bozuklukları Kongresi” kongresinde bu konuya değinen uzmanlar, uyku düzensizliği rahatsızlığının Türkiye’de resmi kayıtlara göre 1.500.000 ( bir buçuk milyon) kişi olduğunu belirtti. Uzmanlar bu rakamın çok daha fazla olduğunu düşünüyor ve bu rahatsızlığın soluk alma problemlerinden dolayı vücuda ve beyne yeterince oksijen gitmemesine bağlıyor. Doğal olarak yeterli oksijeni almayan vücutta başka bir çok rahatsızlık meydana geliyor.

Günden güne bu rakam artmakta fakat bir çok insan aslında uyku apnesi rahatsızlığı olduğunu ne yazık ki henüz farkında değil. Eğer herhangi bir tanı koyulmadı ise ve kişiler sebepsiz bir takım yorgunluk gibi rahatsızlıklar hissediyor ise bir an önce bir doktora baş vurmasını öneriyoruz. Solunum durması çok tehlikeli bir durumdur.