En Sağlıklı Besinler

Sağlıklı beslenmek insan hayatının kalitesini arttıran ve ömrünü uzatan bir gerçektir. Özellikle bazı besinler içerdikleri vitamin ve minareller sayesinde mutlaka tüketilmesi gereken besinler.

Çay : Günde birkaç bardak siyah ya da yeşil çay tüketmek kanse riskini azaltmaktadır.

Zeytin Yağı : Zeytin yağı diğer yağlara göre insan vücudu için sağlıklı olan yağdır. Zeytin yağı kanser riskini azaltırken kolestrolü dengeler.

Patates : Amerikan Tarım Dairesi’ne göre en yararlı 100 besinler arasında 17. sırada yer alıyor. Patates antioksidanlar yönünden oldukça zengin bir besin. kızartması, yemeği, haşlaması vs hemen hemen her şekilde yenilebilen patatesi kızartmaktan kaçınılması gerekiyor.

Tarçın: çok eskilerden beri terapilerde de kullanılan tarşının sinir sistemini rahatlatıcı bir etkisi olduğu bilinmektedir. tatlı ihtiyacı hissettiğinizde tarçınlı bir tatlı yemeyi tercih edebilirsiniz. Tarınla harmanlanmış bir sahlep de vücut için hem rahatlatıcı hem de kan şekerini düzenler.

https://

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.