Ceviz Yaprağının Faydaları

Ceviz önemli bir besin maddesidir. Cevizin kendisi kadar yaprağı da inanılmaz derecede faydalıdır. Deri hastalıkları, sindirim sistemi hastalıkları ve bazı diğer hastalıklarda alternatif tedavi yöntemi olarak kullanılabilir. Cevizin ne kadar yararlı olduğunu bilmeyen yoktur. Fakat cevizin kendisi kadar yaprağının da faydaları mevcuttur. Birçok hastalıkta şifa unsuru olarak kullanılır. Ceviz yaprağının şifa olduğu durumlar aşağıda belirtilmiştir.
Ceviz önemli bir besin maddesidir. Cevizin kendisi kadar yaprağı da inanılmaz derecede faydalıdır. Deri hastalıkları, sindirim sistemi hastalıkları ve bazı diğer hastalıklarda alternatif tedavi yöntemi olarak kullanılabilir.
Cevizin ne kadar yararlı olduğunu bilmeyen yoktur. Fakat cevizin kendisi kadar yaprağının da faydaları mevcuttur. Birçok hastalıkta şifa unsuru olarak kullanılır. Ceviz yaprağının şifa olduğu durumlar aşağıda belirtilmiştir.
Akan kanı durdurur.
Tonik etkisi ile arındırma sağlar.
Bağırsakta yaşayan kurtları döker.
Kanı temizler.
Kan şekeri düşürür.
Kabızlıkta iyi bir alternatiftir.
Çocuklarda iştah açar.
Egzama, mantar, uçuk, uyuz, sivilce gibi deri hastalıklarında etkilidir.
Ağız içi hastalıklarına iyi gelir. Özellikle diş eti hastalıklarında güzel sonuçlar elde edilir.
Ayak kokusuna ve terlemesine iyi gelir.
Saç dökülmesini engeller.
Boğaz hastalıklarında gargara olarak kullanılabilir.

One thought on “Ceviz Yaprağının Faydaları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.