İnternet Bağımlıları için Poliklinik Açıldı

Ülkemizde bir olmak suretiyle internet bağımlılarını tedavi etmeye yönelik olarak bir devlet hastanesinde bir poliklinik açıldı.

Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları E.A. Hastanesinde açılan poliklinik 17 kasımdan beri hizmet veriyor ve çok sayıda hasta bu poliklinikte tedavi görüp internet bağımlılığından kurtularak normal yaşamlarına dönüyor.

Gelişen teknoloji ile birlikte artık bilgisayar ve internet hayatımızın merkezine yerleşiyor. Kontrolsüz ve sağlıksız bir şekilde kullanılan bu teknoloji ne yazıkki çok olumsuz sonuçlara da neden olabiliyor. Sosyal ilişkilerde ve aile ilişkilerinde bozulmalar, Okul, iş yeri gibi yaşam alanlarında yaşanan sorunlar, aşırı bilgisayar başında oturma sonucu oluşan obezite ve çok çeşitli hastalıklar ve ağrılar gibi çok sayıda olumsuzluk insan hayatını kötü etkiliyor.
Tüm bunları önleme ve bu olumsuzluklardan kurtulma adına açılan “İnternet Bağımlılığı Polikliniği” uyguladığı tedavi yöntemleriyle internet kullanımını tekrar kişinin kontrolü altına alabilmesini hedefliyor ve bağımlılıkla ilgili bilgilendirme yapıyor.