Aşırı Terlemeye Çözümler

Aşırı Terleme Nedenleri : Aşırı sıcak ortamlar, egzersiz, alkol, kahve ve çay tüketimi, sigara, acılı ve baharatlı gıdalar, kıyafetlerde yanlış kumaş tercihi, stres, korku, panik, ani duygusal dalgalanmalar gibi nedenler aşırı terleme nedenleri arasında sayılabilirler.
Aşırı terleme insanların sosyal yaşamlarında ciddi sıkıntılara yol açmaktadır. Terleme ve terlemeyle birlikte kötü koku oluşumu kişinin sosyal ve iş yaşamında büyük sorunlar yaratabilir. Ruhsal açılardan da kişilerin psikolojik durumlarını oldukça olumsuz etkileyebilmektedir.

Aşırı Terlemeye Karşı Alınabilecek Önlemler : Aşırı terlemeyi önlemek için kişisel hijyeninize de dikkat ederek çeşitli önlemler alabilirsiniz.Vücudumuzu saracak en sağlıklı kumaş türü doğal pamuklu kumaşlardır. Pamuklu kumaşlar teri emer. Ve yanınızda her zaman temiz bir kat kıyafet bulundurun. Terlediğiniz zaman terli kıyafetlerle oturmayın. Ter bekledikten sonra buradakiler bakteriler nedeniyle kötü kokuya sebep olur. Sık sık kıyafetlerinizi değiştirin. Aşırı terleme probleminiz var ise gün içinde de sık sık duş alın. Sabah kalktığınız da duş alarak güne başlayın. Geceleri uykuda da aşırı terliyor olabilirsiniz. Duş alarak yatağa yatın.Dışarı çıkmadan önce duş alarak dışarı çıkın. Baharatlı yiyecekelerden uzak durun.Harereti alan içecekler tüketin.

One thought on “Aşırı Terlemeye Çözümler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.