BROKOLİNİN PİŞİRİLMESİ

Brokolinin Pişirilmesi 150x150 BROKOLİNİN PİŞİRİLMESİ

Brokolinin Pişirilmesi

Brokolinin Pişirilmesi

Brokoli Nasıl Pişirilire,Brokoli Nasıl Pişirilmeli,Brokolinin Pişirilmesi,Brokolinin Faydaları, Brokolinin Yararları, Brokolinin İçindeki Elementler,Brokolinin Besin Değeri, Brokolinin İçindeki Vitaminler
Brokoli en iyi Antioksidanların başında geliyor. Ancak yanlış pişirme nedeni ile, brokolnin içindeki antioksidanlar kayboluyor. Peki Brokoli nasıl pişirilir? Brokolinin besin değeri en iyi nasıl korunur ? Bu makalemizde, brokolinin pişirilmesi konusunda sizleri bilgilendirmek istiyoruz.
Brokoli Nasıl Pişirilire,Brokoli Nasıl Pişirilmeli,Brokolinin Pişirilmesi
Eğer, brokoliyi koyu yeşil renge dönüşene kadar haşlamayı seviyorsanız, kanser savaşçılarının büyük kısmını suya gönderiyorsunuz demektir. Araştırmacılar yaptıkları deneylerde brokolide kansere karşı koruyanın, içinde bol miktarda bulunan, mirosinaz isimli enzim olduğunu gördüler.
Ancak maalesef tıpkı sizin gibi pek çok kişi brokoliyi fazla pişirerek bu enzimi yok ediyor. Fazla pişirmek derken kastettiğimizse mikrodalgaya atmak, suda haşlamak ya da omlet pişirirken kullandığınız ısının aynısını uygulamak.
O halde bu kadar çok faydası olan bu sebzeden en fazla faydalanma yolu nedir ? Brokoliyi en iyi pişirme yöntemi, buharda pişirmektir. Brokolinin besin değeri, en iyi buharda pişirilerek korunur . Bunun içinse parlak yeşil renge gelmesini sağlayacaksüre 2-4 dakika arasıdır. Eğer bu süreyi aşarsanız, brokolinin içindeki elementler de kaybedilmiş olur.
Eğer, buharlı pişirme tencereniz yok ise, üzülmeyin. Bu soruna da kolay bir çözüm mevcut. Geniş bir kabı dörtte bir ya da üçte bir suyla doldurun. Suyu kaynamaya bırakın. Daha sonra daha küçük bir süzgece brokolinizi koyun ve geniş kabın içine yerleştirin (brokolinin suya değmediğinden emin olun).Geniş kabın üstünü iki ila dört dakika kapatın. Kaptaki buhar ve kaynayan sudan gelen ısı profesyonel bir buharlı pişirici işlevi görecektir. Yine de ne yaparsanız yapın, brokoliyi fazla pişiriyorsanız üzülmeyin.
Brokolinin Faydaları,Brokolinin Yararları,Brokolinin İçindeki Elementler, Brokolinin Besin Değeri, Brokolinin İçindeki Vitaminler
* İçerisinde bulunan mirosinaz adlı elemet sayesinde, çok iyi bir kanser savaşçısıdır.
* Bir tabak brokoli tam bir potasyum, demir, magnezyum ile B, C ve A vitaminleri deposudur.
* Bunlar da erkeklerdeki fazla östrojen seviyesini düşürmeye yardımcı olur.
Brokoli Nasıl Pişirilire,Brokoli Nasıl Pişirilmeli,Brokolinin Pişirilmesi,Brokolinin Faydaları, Brokolinin Yararları,Brokolinin İçindeki Elementler,Brokolinin Besin Değeri,Brokolinin İçindeki Vitaminler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.