Zihin yorgunluğuna karşı karanfil kürü-Şifalı Bitki

karanfil
Zihin yorgunluğunu gidermek için karanfil kürü

:

Taze demlenmiş bir bardak sıcak çayın içerisine 10-12 adet kuru karanfil ilave edilir. Üç-dört dakika bekledikten sonra yudum yudum içilir. Şeker ilave edilmeden içilmesi en etkili şeklidir.

Çayınızı yudumlarken ağzınıza gelen karanfil tanelerini dişlerinizin arasında hafif ezerek eminiz. İkinci bardak çay içecekseniz, içerisinde kalan karanfilleri kullanınız, yeniden karanfil ilave etmeyiniz.

Karanfilli çay içimini günde iki, haftada dört kereden fazla uygulamayınız. Alışkanlık haline getirmeyiniz. Vücut direncinizin azaldığı, zihin yorgunluğu ve strese bağlı yorgunluk hallerinde uygulayınız.

Dikkat:Karanfil kürünü uygularken;

Trombozit (platelet) düşüklüğü problemi olanların karanfil kürünü uygulamaları doğru değildir . Özellikle bazı ilaçlar, yan tesir olarak trombozit düşüklüğüne yol açabilmektedir. Bu tür ilaçları kullanan kişilerin karanfilden uzak durmaları gerekir.

Kullanacağınız karanfilleri satın alırken raf ömrünün bir yılı aşmamış olmasına dikkat edin. Bir yıldan daha çok süre beklemiş karanfilleri kullanmayın. Kuru karanfili iki parmağınızın arasında ezmeye çalıştığınız zaman, eğer kolayca kırılıp ufalanıyorsa, kullanmayın. Raf ömrünü çoktan doldurmuştur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Karanfil ve Karanfilin Faydaları-Şifalı Bitki
Karanfil ve Karanfilin Faydaları-Şifalı Bitki

Mersingiller familyasındandır. Anayurdu Endonezya’daki, adı yerli dilinde baharat anlamına gelen Moluk takımadalarıdır. Ama, günümüzde daha çok Afrika kıtasının doğusundaki Zengibar...

Kapat