TARKAN GÜVELOĞLUNDAN BİTKİSEL SAĞLIK KÜRLERİ-Şifalı Bitki

Herbalist Tarkan Güveloğlu, sinuzit, boy uzutma, şeker hastalığı, egzama, hemoroid, yağ bezesi, vucut kuruluğui, cilt çatlakları , kolesterol gibi, sağlık problemlerinde fayda sağlayacak, doğal önerilerde ve bitkisel kür önerilerinde bulundu.

SİNUZİT : Sinuzit için, nane ve biberiye yağı çok fayda sağlar. 1 yemek kaşığı saf zeytin yağının içerisine, 1 er çay kaşığı nane ve biberiye yağı karıştırıp, bu yağ ile, iki kaşın üzerine ve şakaklara masaj yaparak yedirmek gerekir. Ayrıca, okaliptüs yağı ve biberiye yağı buharı da, sinüsleri açmak için, etkili bir yöntemdir.

BOY UZATMA :* Günde 1 tatlı kaşığı, öğütülmüş çörekotu yenilmelidir. Bunu, bala karıştırarak veya, bir bardak su ile tüketebilirsiniz.

* Polen, kemik gelişimi için, çok faydalıdır. Sabah, tok karnına 1 tatlı kaşığı, akşam tok karnına 1 tatlı kaşığı, polen tüketmek, boy uzaması için, çok fayda sağlar.
Yetişkin kişlerde, polenden faydalanabilir. Kilo akdırmaz. Yetişkinler için, kullanım şekli, sabah akşam tok karnına, 1 er çay kaşığıdır.
* Polen ne kadar çok renkli ise, o kadar kaliteli ve güzeldir.
ŞEKER HASTALIĞI : Şerker hastaları, 2 bardak tarçın çayı içleidir. 2 adet çubuk tarçını, 1 bardak kaynar suda, 5-6 dak kaynatılır, süzülür. Kandaki şekeri düşürür.
* Kekik çayı içmek de, kandaki şkeri düşürür.
* Çörekotunu öğütüp, sabah akşam 1 er tatlı kaşığı, yiyin. Buİşlem pankreası uyararak, insülin salgılanmasını sağlar.
* Sağlıklı insanlar da günde 1 çay kaşığı, öğütülmüş çörekoktu tüketmelidirler.
EGZAMA : Egzamaya, meyankökü, çörekotu ve anason çok faydalıodır. Günde 1 tatlı kaşığı öğütülmüş çörekotu yemek gerekir. Karabaşotu ve melisa çayı içmek de egzama için çok faydalıdır.
YAĞ BEZESİ : Biberiye yağını, pamugun üzerine 1-2 damla damlatıp, akşamları 1 defa yağ bezesinin üzerine sürün. 15 Gün kullanın.
VARİS : Beyaz lahanayı 30 dak. haşlayıp, günde 3 defa suyunu için. Ya da, günde 1 avuç beyaz lahanayı, çiğ olarak tüketi. Dolaşım bozukluğundan kaynaklanan, variler, hemoroid, selülit için çok faydalıdır.
* Kalp hastalığınız yok ise, civanperçemi çayı, tansiyonunuz yoksa, biberiye çayı da varis ve dolaşım bozukluğu için faydalıdır. Damar büzücü özelliği vardır.
HEMOROİD : Kaynar suyun içerisine, civan perçemini atıp, 30 dakika kaynatın. Suyunu, çoğaltıp, elde ettiğiniz su ile, oturma banyosu yapın.
VÜCUT KURULUĞU VE ÇATLAKLAR İÇİN : Vücut kuruluğu için, susamyağı, badem yağı, fındık yağı, soya yağı, zeytinyağı, eşit miktarlarda karıştırılarak, hergün vücuda sürülür.
ÇAtlaklar için ise, aynı formül uygulanabilir. Ama, derin çatlaklarda fayda sağlamaz. Oalacak olanları öner.
KOLESTEROL : Kolesterolü yüksek kişiler, eğer yüksek tansiyon hastası değillerse, karabaşotu, kekik ve biberiyeyi, 1 bardak kaynar suyun içerisine atıp, kaynatıp, günde 1 bardak içebilirler.
* Günde 1-2 diş sarımsak yemek gerekir.
* Günde 1 adet limon tüketmek gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.