Tarçın ( Cinnamomum zeylaniccum )

Özellikleri : Defnegiller familyasından olan tarçın, Hindistan, Sri lanka ve Seylan civarlarında yetişir. İklim şartları nedeniyle ülkemizde yetişmez. Kışın yapraklarını dökmeyen tarçın, dünyanın en önemli baharatlarından biri kabul edilir. Kışın yapraklarını dökmez. Körpe dalları kesilen yetişmiş ağacın, kabukları soyulur ve kurutulur.Tarçın baharat gibi kullanılmasının yanı sıra, yemeklere ve ayrıca şaraplara konur. Parfüm endüstrisinde, tatlılarda, dondurmalarda kullanılır. Lezzetli bir tadı vardır.
Önerilen Hastalıklar : Bağırsak ve mide gazlarına iyi gelir. Damar ve doku büzücü olması nedeniyle, diyareyi keser ve peklik verir. Mide bulantısı ve kusma refleksini bastırır. Kan dolaşımını hızlandırır. Soğuk algınlığı ve grip preparatlarının içeriğinde bulunur. Gıdaları yumuşatır dolayısıyla mideyi kuvvetlendirir. Karaciğer dokularını açar ve görme kuvvetini arttırır.

tarçın

tarçın

Arananlar:

  • https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1824 lR3gk05Z1D5aMYZJCmk-CKZy8IfyU3CFIJbv2asgL_OwiDZfwqKms4rrX18sNEkt edd130c3ad0f6cd3ca33d0da030ebeee467d6ab5&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
Güvey Feneri
Güvey Feneri

 Güvey Feneri  Physalis Alkekengi Özellikleri...

Defne (laurus nobilis)
Defne (laurus nobilis)

Defne (laurus nobilis) : Defnegillerden...

Kedi Otu Kökü ( Valeriana Officinalis )
Kedi Otu Kökü ( Valeriana Officinalis )

Özellikleri : Bitkinin kokusunu kediler...

Kapat