SOĞUK ALGINLIĞI ÖKSÜRÜK VE BAŞ AĞRISINA DOĞAL ÇÖZÜMLER-Şifalı Bitki

Kış meviminde, en sık yaşadığımız sorunlardan üçğne, doğal ve pratik öneriler sunmak istiyoruz. Soğuk algınlığı, öksürük ve baş ağrısını, kolay bri şekilde yok etmek için önerilerimiz aşağıda verilmiştir.

SOĞUK ALGINLIĞI : Grip ve nezle hastalıklarında C vitamini takviyesi gerekir. Vücudunuzun ihtiyaç duyduğu C Vitamini, taze demlenmiş kuşburnu çayı ile karşılayabilirsiniz. Kuşburnu meyvesini incecik kıyın. 1 bardak kaynar suya 2 tatlı kaşığı kuşburnu ekleyin. 10 dakika demlendirdikten sonra süzün. Sıcakken için.
ÖKSÜRÜK : Evde kolayca uygulayabileceğiniz ve sizi öksürükten kurtaracak pratik yöntem: iki kaşık limon suyunu 1 litre kaynar suyla karıştırın. Kıvamı şerbet gibi olana kadar, süzme bal ekleyip karıştırın. Her saat bir veya iki kaşık için.
BAŞAĞRISI : Baş ağrısı için, sizlere, 3 ayrı yöntem önermek istiyoruz.
* 1 adet soğanın kabuğunu soyup incecik doğrayın. Temiz bir tülbendin içine sarın. Ensenize uygulayın. 20 dakika bekledikten sonra soğanı alın. Ensenizi sıcak havluyla sarın.
* Başınızın ağrıyacağını hissediyorsanız kovanın içini sıcak suyla doldurun. Ayaklarınızı bu suda dinlendirin. Baş ağrınızdan kolayca kurtulacaksınız.
* 1 dal taze naneyi 1 bardak kaynar suda birkaç dakika demlendirin. Sıcakken için.

* Eğer, baş ağrınız sürekli ise, mutlaka ilgili uzmana başvurup, gereken muayene ve tetkiklerinizi yaptırın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.