MUSTAFA AYDINERDEN GÖZLERDEKİ KAŞINTI BEL AĞRILARI SİNUZİT İÇİN DOĞAL ÖNERİLER-Şifalı Bitki

Mustafa aydıner, bitki bilim uzmanı ve aybı zamandda, eczacı. Serdem’in Mutfağı programında, tabiat eczanesinde, çeşitli önerilerde bulundu.

3- GÖZLERDEKİ KAŞINTI İÇİN; 1-2 tutam mayıs papatyası, kaynamakta olan 1 bardak suyun içerisine atılıp, 1 dak kısık ateşte kaynatılır. Demlenmesi için, bir süre üzeri kapalı olarak, bekletilir. Steril pamukta süzülüp, elde edilen çay ile gözler yıkanır.
BEL AĞRILARI VE BEL FITIĞI İÇİN :
GEREKLİ MALZEMELER :
* 50 gr saf zeytinyağı,
* 50 gr Çörekotu yağı,
* 10 gr kekik yağı,
* 5 gr karabiber yağı,
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : tüm yağları karıştırın. Sol kürek bölgesinden başlayarak, soldan sağa doğru, ve sağdan sola doğru olmak üzere masaj yapın. bu işlemi, kuyruk sokumu bölgesine kadar uygulayın. Bu işlemin ardından, bel ve surt derisini, hafifçe çekerek, kasların rahatlamasını sağlayabilirsiniz.
SİNUZİT İÇİN : Zeytin ağacı yaprakları, çay gibi demlenir. Demlenen çayın üzerine, baş havlu ile kapatılıp, eğilerek, buharı burundan nefs alıp, ağızdan vermek kaydıyla teneffüs edilir. Bu işlem 20-30 dakika uygulanır. Ardından günde 1 defa akşam yatmadan, her iki burun deliğine 1 er damla çörekotu yağı damlatılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.