MUSTAFA AYDINERDEN FAYDALI BİTKİ KÜRLERİ-Şifalı Bitki

Eczacı Mustafa Hocadan, gerçekten de büyük, küçük, herkesi işine yarayacak, harika bitkisel öneriler geldi. İlki, bebeği çok gazlı olan anneler için.

BEBEKLERDEKİ GAZ İÇİN : Elinizi, çörekotu şişesinin ağzına değdirin. Eline gelen yağı, bebeğinizin diline sürün. bu işlemi, günde 4 defa uygulayın. Çörekotu yağı ile, akşam bebeği yatırmadan, karnına masaj yapın. Sıcak bir havlu veya, yün parçası ile, karnını sarın. sabaha kadar bekletin.

Diğer 2 formülümüz ise, öksürük için. GEREKLİ MALZEMELER :

* 2-3 yaprak karalahana,
* 2 bardak kaynamış süt,
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Kaynayan sütün içerisine, kara lahana yapraklarını atıp, 1 dak. kaynatın. süzün. Yetişkinler için, günde 3 defa 1 er çay bardağı, çocuklar için, günde 3 defa 1/2 şer çay bardağı, aylık bebekler için ise, günde 3 defa 1 kahve çakışı içirilmelidir.
Ayrıca, çörekotu yağı ile göğüs ovulmalı, üzerine, bir parça yün konulmalıdır.

KARATURP KÜRÜ GEREKLİ MALZEMELER : * 1 adet siyah turp,* Çiçek balı ,(eğer nefes darlığı da var ise, çiçek balı yerine, çam balı kullanılır.)HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Karaturpun üst kısmı kesilip, içi bir miktar oyulur. İçerisine çiçek balı konulur. Turp, bir bardağın üzerine konulur. Geceden, sabaha kadar bekletirli. Çocukar için, günde 3 defa 1 er çay kaşığı, büyükler için de, günde 3 defa 1 er yemek kaşığı yenir. Yemeklerden önce aç karnına tüketilir. Çörekotu yağı ile göğüse masaj yapılır. sıcak bir havlu veya bir parça yün konularak, sarılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.