KIYAFETLERDEKİ PARLAMAYI YOK ETMEK İÇİN ÖNERİLER-Şifalı Bitki

Kış mevsiminde, en çok kullanılan giysi türlerinden birisi de kadife giysilerdir. Kadife giyisileri kullanmak güzel ama, temizliği biraz farklıdır. Kadife kumaşlar için, tuz, iyi bir temizleyicidir.

* Kirlenmiş koyu renk kadife elbise ve pantolonlarınızı tuzla temizleyebilirsiniz. Temiz bir fırçayı, temiz ve kuru bir tuza batırarak giysinize kuvvetle sürün. Lekeler gidecek, kullanılmaktan doğan parlaklık kaybolacaktır.
* Ayrıca, eskiyip de parlayan pantolonlarınızdaki bu parlaklığı gidermek için, ütü bezini sirkeli suyla ıslatın, sonra çok sıcak su ile ütüleyin. Parlaklığın tamamen kaybolduğunu göreceksiniz.
Parlayan Kumaşlar
* Etek ve pantolonlarınızda parlaklıklar oluşuyorsa, bu kısımları yeni kesilmiş bir patatesle iyice ovalayın. Kuruduktan sonra fırçalayabilirsiniz. Parlaklıktan eser kalmaz.
Size diğer bir kyafet sorunu hakkında, bir püf noktası önermek istiyoruz. eğer, beyaz kıyafelerinizde sararma olmulsa; bir kaşık oksijenli su kattığınız 1 litre ılık suda 1 saat bekletin. Saramadan eser kalmadığını göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.