KEMİK ERİMESİNDEN KORUNMANIN YOLLARI-Şifalı Bitki

Kadınların ve hatta erkeklerin korkulu rüyası kemik ermesi, çocukluk çağlarından itibaren alınacak önlemler sayesinde, önlenebilecek bir hastalık aslında. Düzenli beslenme, egzersiz ve bazı kurallara uymak, sizlere, yaşlılıkta, sağlıklı ve dinç bir hayat sunacaktır.

* Kemik erimesini önlemek için sık sık yoğurt, süt, yumurta gibi kalsiyum oranı yüksek gıdalar almanız gerektiğini unutmayın. ama, bunların da, tek başına yeterli olmadığını hatırlatalım. Beslenme planınıza, bol bol sebze ve meyve eklemelisiniz. Vücudun en çok ihtiyaç duyduğu sıvılardan biri olan su ise en büyük yardımcınız olacaktır. Suyun içinde kalsiyum bulunmaktadır ve kemikleri de güçlendirir.
* Hem menopoz döneminde, hem de öncesinde, asit oranı yüksek gazlı içecekleri mümkün olduğunca az tüketin.
* Sigara kullanımının, kemik erimesinin bir nedi olduğunu, aklınızdan çıkarmayın.
* Egzersilerin ve meditasyonun gücünden faydalanın.
* Kemi erimesini önleyen tek besin gurubu kalsiyum değildir. Vücudun, proteine de ihtiyacı vardır. Günlük öğünlerde protein içeren yiyecekler bulundurun. Kırmızı et, yeşil mercimek, bulgur gibi gıdalar yüksek miktarda protein içermektedir. Kolestrol, şeker gibi hastalıklarınız varsa, doktorunuzun önerdiği ölçüde, kırmızı et tüketimini ayarlayın. İdeal kırmızı et tüketimi 2 haftada 1 porsiyondur.
* En önemli kuralı, en sona sakladık. Kendinizi sevmek ve kendinize iyi bakmak, en iyi ilaç kadar etkilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.