İPEKA ŞURUBU NEDİR ?

İpeka Şurubu 150x150 İPEKA ŞURUBU NEDİR ?

İpeka Şurubu

İpeka Şurubu Nedir ?

İpeka Nedir,İpeka Şurubu,İpeka Şurubu Nedir,İpeka Şurup,İpeka Zararları,İpeka Faydaları,Altın Kökü,Altın Kökü Nedir,Altın Kökü Otu,Altın Kökü Faydaları,Altın Kökü Zararları
İpeka Nedir,Altın Kökü,Altın Kökü Nedir,Altın Kökü Otu
Altın kökü otu Latince adı, ipekadır.Güney amerikada yetişen bir bitkidir. Tipik Brezilya bitkisidir.  Her mevsim yeşil kalmasıyla bilinir. 40 cm boyundadır.  Kullanılan kısımları kökleridir. 
İpeka Şurubu,İpeka Şurubu Nedir,İpeka Şurup
İpeka Şurubu, altın kökü bitkisinin, kurutulmuş kök ve yumrularından elde edilen, viçeriğinde, sefaelin,emetin ve psikotrin bulunan, hem mideyi, hem de kusma merkezini uyararak, kusmayı sağlayan bitkisel bir şuruptur. Kökler top haline getirilir ve suyla karıştırılarak içilir.
İpeka Faydaları,Altın kökü Faydaları
* Az miktarda kullanıldığı takdirde tatlandırıcıdır.
* Müzmin bronşitte ifrazatı artırır.
* Mide duvarlarını tahriş edici özelliğinden dolayı İyi bir balgam söktürücüdür.
* Bulantı ve kusmaya sebep verir. Şurubu, özellikle akut zehirlenmelerde, kusturucu olarak kullanılır. Fakat, dikkat edilmesi geken konu, bitkisin de şurubununda zehirli olduğudur.
* Kanlı ishal hastalığını iyileştirir.
* Amipli karaciğer iltihabı ve karaciğer amip apsesinde şifa verici bir özellik taşır:
İpeka Zararları,Altın Kökü Zararları
Yüksek dozlarda kullanıldığı taktirde ishal, düşük tansiyon, nefes darlığı ve kalp atışlarının ritmini bozma gibi yan etkileri vardır.
İpeka Nedir,İpeka Şurubu,İpeka Şurubu Nedir,İpeka Şurup,İpeka Zararları,İpeka Faydaları,Altın Kökü,Altın Kökü Nedir,Altın Kökü Otu,Altın Kökü Faydaları,Altın Kökü Zararları

One thought on “İPEKA ŞURUBU NEDİR ?

  1. Kardiyotoksik etkilerinden ötürü Ipecac USP (kusturucu olarak kullanılan şurup formu) piyasada satılmamaktadır. Altın kökü ismiyle de henüz herhangi bir aktar veya baharatçıda rastlayamadım kendisine.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.