İbrahim Saraçoğlu saç dökülmesi için formul-Şifalı Bitki

Günümüzde hem bayanlarda hem erkeklerde görülen saç dökülmesi, büyük bir estetik problem olarak görülmemelidir. Çünkü bu sorun çeşitli ilaçlarla, çeşitli bitkisel formüllerle çözülmektedir. Prof. Dr. İbrahim Saracoğlu saç dökülmesine karşı bir kür önermektedir. Bugün İbrahim Saracoğlunun Saç dökülmesine karşı etkin çözüm olan kürünü sizinle paylaşacağım.

İşte İbrahim Saracoğlu tarafından saç dökülmesi için kür:

1 tatlı kaşığı lavantayı 750 ml kaynamakta olan suya ekleyiniz. Yaklaşık olarak 5 dakika boyunca (kaynama noktasına gelene kadar) demleyiniz. Demleme tamamlandıktan sonra ılımasını bekleyiniz. Ilıdıktan sonra süzünüz.

Eğer saçlarınız temizse demlediğiniz lavanta suyuyla saçlarınızı yıkayınız ve yarım saat bekleyiniz. Yarım saat bekledikten sonra sade suyla saçınızı durulayınız.

Eğer saçlarınız kirliyse ve çok yağlanmışsa önce yeşil sabunla saçınızı temiz bir şekilde yıkayınız. Sonra bir önceki paragrafta anlattığım işlemi saçlarınıza uygulayınız.

Bu işlemi haftada 1-2 kere yaparsanız saç dökülmenizin durduğunu göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Civan Perçemi Çayı ve  Faydaları-Şifalı Bitki
Civan Perçemi Çayı ve Faydaları-Şifalı Bitki

Civan Perçemi Çayının Faydaları:- Özellikle kadınlarda görülen ağrılı kramplarda etkilidir.- Kadınların korkulu rüyası meme kanserine karşı faydalıdır.- Mide rahatsızlıklarına, soğuk...

Kapat