Hibiskus Çayının Faydaları

Günümüzde şifalı bulunan ve birçok özelliği bulunan bitkiler çok fazla rağbet görüyor.Özellikle son günlerde çok fazla adını duyduğumuz bir bitki Hibuskus bitkisinin çayının faydaları hakkında bilgiler bulabilirsiniz yazımızda.Bu bitkiye Jamaika Gülü adı veriliyor.Ayrıca hibiscus sabdariffa bitkisi Jamaika, Meksika, Orta Amerika, Güney Amerika ve Karayip adalarına özgü bir bitkidir.Hibiskus çayı ekşi çay olarak da bilinir. Kafeinsiz olan ve yüksek C vitamini içeren hibiskus bağışıklık sistemini güçlendirir.

Hibiskus Çayının faydaları neler birlikte öğrenelim;Hibiskus çayı Tansiyonu düşürür ve Tip 2 diyabette yüksek kan basıncını düşürmek için kullanılır.Ayrıca Bağışıklık sistemini güçlendirir Antioksidandır. Kolesterolün düşmesinde yardımcı olur. Mide kanserine karşı koruma sağlar

Şişliği alır,Sindirim sistemini çalıştırır,Kalp ve karaciğer hastalıklarına karşı kullanılır ve birçok kişinin dikkatini çekeceğini düşündüğümüz faydalarından birtaneside kilo problemine iyi gelir kilo verilmesini kolaylaştırır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.