Göz makyajı nasıl yapılmalıdır. yapılır.-Şifalı Bitki

Gözler, kadın olsun, erke olsun, yüz bölgesinde en çok dikat edilen bölgelerdir. Kadınların, göz makyajı da, bu açıdan ayrı bir önem taşır. İtinalı ve uygun yapılan bir gö zmakyajı, bakışlarınızın anlamını değiştirecek kadar önemli bir konudur. Göz şekline göre makyaj yapmanın püf noktalrı konusunda, sizleri aydınlatmak istiyoruz.

GÖZLERİNİZ DÜŞÜK İSE ; Birbirini tamamlayan renklerde, 3 far seçin. Renklerden biri açık, biri orta, biri ise koyu tonlarda olmalı. Koyu renk farla, alt kirpiklerinizin ortasından başlayıp, dışarı doğru bir çizgi çekin. Çizginin ucunu, göz kenarınızın dışında hafifçe yukarı doğru kaldırın. Aynı işlemi, üst kirpikleriniz boyunca da uygulayın ve iki çizgiyi birleştirin.Sünger uçlu bir aplikatör veya bir pamuklu çubuk yardımıyla çizgileri dağıtarak hafifleştirin.Açık renk farı, üst göz kapağınızın tamamına sürün.Orta koyuluktaki farı, göz çukuruna, muz formunda uygulayın.Yine, orta koyuluktaki farla, gözün dış kenarına gölge yapın.Kirpiklerinizi kıvırın ve iki kat rimel sürün.
GÖZLERİNİZ KÜÇÜK İSE ; Bir koyu, bir de açık renk far seçin.Üst göz kapağınızın tamamına, açık renk farı sürün.Koyu renk bir kalemle kirpik diplerine çizgi çekerek göz çevrenizi belirleyin. Çizgiyi dışa doğru dağıtın.Koyu renk farı gözün dışına doğru, göz çukurunun üzerine sürün. Dışa doğru hafifçe dağıtın.Gözün iç kenarına, beyaz renk far sürün. Açık ve koyu farlar arasındaki renk farkının sınır oluşturmaması için renkleri birbirine iyice yedirin.Kirpiklerinizi kıvırın ve iki kat rimel sürün.

GÖZLERİNİZ YUVARLAK İSE; Bir koyu, bir açık tonda, 2 far rengi seçin. Renkler birbirleriyle uyumlu olmalı. Açık renk farı, göz kapağınızın tamamına uygulayın.Koyu renk farı, göz kapağınızın sadece hareketli kısmına sürün. Göze daha uzun bir form kazandırmak için, renkleri uygularken, gözün dışına ve yukarıya doğru çalışın.Göz kapağınıza, kirpiklerin hemen dibinden, boylu boyunca kalem çekin. Çizgiyi göz kenarından dışarı doğru taşırın.Kirpiklerinizi kıvırın ve iki kat rimel sürün.
GÖZLERİNİZİN BİRBİRİNE UZAKLIĞI FAZLA İSE; Yumuşak tonda, kestane rengi bir far ile koyu renk bir diğer far seçin.Kestane rengi farı, burnunuz ile gözünüz arasındaki bölgeye uygulayın. Farın leke gibi durmasını engellemek için, rengi iyice dağıtarak gölge havası verin. Koyu renk farı, göz kapağınızın hareketli kısmına sürün.Aynı farla, gözün dış kenarını, dışarı taşarak yuvarlayın.Koyu renk kalemle, göz kapağınızın üstüne ve gözün iç kısmına çizgi çekin.Sadece üst kirpiklerinize, iki kat rimel sürün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.