GEBELİKTE CİLT BAKIMI NASIL OLMALI ?-Şifalı Bitki

Kadınlarının, hayatını değiştiren hamilelikte de, normal zamanlara olduğu gibi cilt bakımı uygulamalarından vaz geçilmemelidir. ama, tabi, gebelik de göz öününe alınarak, biraz, cilt bakımı şeklini değiştirmekte fayda vardır.

* Gebelikte, hormon seviyesi yükseldiğinden dolayı, cildinizde, bazı değişimler meydana gelebilir. Örneğin, ciltte kuruma, göz altı halkalarında koyulaşma, kılcal damarlada belirginleşme vb. gibi…
Ama, gebelik bitip, bebeğiniz dünyaya merhaba dedikten sonra, bu sorunlar ortadan kalkacak. yani geçici bir durum olduğundan paniklemeyin. Gelelim cilt bakımı önerilerimize;
* Günlük cilt bakımı için sabah ve akşam hafif bir temizleme jeli ile cildinizi arındırın.
* Bol bol su içerek, hem sağlıklı bir hamilelik yaşayın, hem de, cildinizin kurumasını önleyin.
* Yüzünüzde sivilceler oluştuysa, normal zamanda kullandığınız kremden, daha yağsız bir nemlendirici ürün kullanın. Sivilce oluşumunu önlemek için, yastık kılıfınızı sık sık değiştirin. Eğer mümkünse, ipek yastık kılıfı kullanın. İpek; cildinizin korurken saçlarınızın da elektriklenmesini önler.
* Güneşlenirken mutlaka, 15 faktör korumalı, güneş kremlerini tercih edin. Cildinizde çiller oluştuysa ve sizi rahatsız ediyorsa, sizlere doğal bir önerimiz olacak. Çiğ patlıcanı dilimleyip çil olan bölgeler üzerinde gezdirin. Yavaş yavaş yok olduklarını göreceksiniz. Diğer doğal önerimiz ise;
* 2 çay kaşığı turp otu v2 çay kaşığı ayranı karıştırıp buzdolabında bir saat bekletin. Turp otlarını ayranın içinden çıkarın. Temiz bir parça pamuğu, ayrana batırıp çillerin üzerine sürün. İyice durulayın. Bu uygulamayı haftada birkaç kez yapabilirsiniz.
* Hamilelik sırasında kılcal damarlarınız belirginleşebilir. Bu sorunun üstesinden gelmek için her gün doğal gül yağı ile kılcal damarlara masaj yapın. Gül yağı ciltteki kızarıklığı almak için de idealdir.
* Gözaltlarınızda kuruluk veya koyuluk oluştuysa, cilt tipinize uygun bir göz kremi ile nemlendirin. Hafif bir makyaj yapın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.