EVİNİZ YAŞAM TARZINIZI YANSITIYOR MU?-Şifalı Bitki

Yeryüzünde bulunan her şeyin bir kişiliği vardır. İnsanlar, hayvanlar, renkler… Evinizde kullandığınız renkler, sizin kişiliğinizi ve yaşam tarzınızı yansıtır. Gelin, renklerin dilini hep beraber görelim.

KIRMIZI : Her zaman bir işle meşgul olan, performans göstermeden oturamayacağı bir göreve sahip ve dinlenmesi zor olan kişilerin tercihidir. Kırmızı, cesur ve enerjik bir renktir. Kırmızıyı sevenler, güçlü, enerjik ve aktif bir yapıya sahiptirler. Olayların kontrolünü ellerinde tutmaktan hoşlanırlar. Kırmızı renk, koruma ve güven hissi ihtiyacını gösterir. Kırmızı ile döşenen evlerin sahipleri, sosyalleşmeyi ve seyahat etmeyi sevenlerden oluşur.
SARI : Akıllı ve iyimser kişilikleri ile, çeşitli zevklere sahip sosyal insanların tercihi olan bir renktir. Aydınlık ve mutluluk veren sarı, bütün renkler arasında en görünür olanıdır. Aklın ve bilginin rengidir. Altın tonları, fikirlerini çevresindekilere aktarma konusunda, yetenekli kişilerin tercihidir. Sarı ile dekore edilen evler, mutluluk ve sağlıkla çevrelenmiş bir yaşam isteğini anlatır. Özellikle dış mekan aktiviteleri ve kalabalık arkadaş grupları ile yapılan sağlık, doğal beslenme ve zihinsel faaliyetlerin yapılacağı odalara kullanılmak için çok doğru bir seçimdir.
TURUNCU : Ev yapımı lezzetli yemeklerin keyfini dostlarıyla çıkaran, iletişim kurmayı seven, neşeli ve duygusal insanların tercih ettiği bir renktir. Canlandırıcı ve hayat dolu bir renktir. Eğlence dolu, sosyal aktivitelerin sıklıkla yapıldığı bir ortamı yansıtır. Ağırlıklı turuncu ve kahverengi ile döşenmiş evler, aile ve ev çevresinde dönen bir hayatı yansıtır. Turuncu kişilik, yalnızlığı sevmez. Turuncu ağırlıklı evler dostluk ve arkadaşlık isteğini ifade eder.
SİYAH & BEYAZ : Bu tonları seçenler, hayatını sadeleştirme ve özüne geri dönme isteği duyanlardır. Kesin kontrastlık taşıyan nötr tonlarla döşenen bir ev, düzen ve kontrolü ele geçirme ihtiyacı hisseden kişilikleri yansıtır. Siyah ve beyaz kontrastlığı, Japon minimalist stilinde görüldüğü gibi, daha çok mistik bir görünümü yansıtır. Renklerden çok, natürel objelerin şekil ve dokularını vurgulayan bir yaklaşımdır.
MAVİ : Kitap okumayı, müzik ve sanatla uğraşmayı seven, yaratıcı ve entelektüel alanları tercih eden kişilerin tercihidir. Mavi, içe dönük bir kişiliğe sahiptir. Barış ve huzuru sevenlere uygundur. Mavi, herkesin özel zevkini, huzur içinde yaşayabileceği sakin ve sessiz bir atmosfer oluşturur. Mavi ile dekore edilen evler, yaşamın stresinden uzak, kişisel bir cenneti yaratma isteğini gösterir.
PEMBE : Romantizmin rengidir. Pembe, kırmızının bir tonu olmasına rağmen, kendine ait, farklı bir kişiliği sembolize eder. Duyusal olarak zor anlar yaşadığımızda bu renge yöneliriz. Özellikle yatak odaları için uygundur. Açık pembe tonlarını ise, başkalarının iyiliği için çalışanlar seçer.
YEŞİL : Sakin ve anlaşılması kolay kişilikleri, doğa sevgisini ve sağlıklı yaşam tarzını anlatır.Yeşille dekore edilen evler, sakin ve huzur dolu bir hayat isteğini anlatır. Yeşil kişilikler için, karar vermek zordur. Bu yüzden genellikle seçimi başkalarına bırakırlar.
DOĞAL RENKLER : Şatafattan ve çok ön planda olmaktan hoşlanmayan kişilerin tercihidir. Sahne ışıklarından uzak hayat sürmeyi tercih eden bağımsız kişilerin tercihidir. Doğal renkleri tercih eden kişiler, hayatlarının irdelenmesini, hayatlarına müdehale edilmesini ve tek bir kalıp içine oturtulmayı istemeyen insanlardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
AŞKLAR  NEDEN BİTER ?-Şifalı Bitki
AŞKLAR NEDEN BİTER ?-Şifalı Bitki

Bir beraberlik başlarken, eğer karşımızdakini, gerçekten seviyor ve istiyorsak, sonsuza kadar süreceğini düşünürüz. ama, ilişkini başında, her iki tarafta, bu...

Kapat