DR SUAT ARUSANDAN DOĞAL DETERJAN YAPIMI VE ŞİFALI BİTKİ KÜRLERİ-Şifalı Bitki

Serdem Coşkun’un program konuğu olan, Dr. Suat Arusan, çok faydalı bilgilerini ve bitkisel kürlerini, bizlerle paylaştı. Öncelikli olarak, kanserojen riski sıfır olan, evde herkesin kolaylıkla hazırlayabileceği, doğal bulaşık deterjanı tarifi verdi. Ardından da pek çok hastalığa neden olan bağışıklık sistemi düşüklüğü ve tüm virüslere karşı etkili bitkisel çayının tariflerini verdi.

DOĞAL BULAŞIK MAKİNASI DETERJANI: Bu doğal deterjan sayesinde, bulaşıklarınızın üzerinde bulunan tüm kimyasal artıklardan ve kanserojen maddelerden kurtulacaksınız.

GEREKLİ MALZEMELER :* 1 çay bardağı boraks (Eczanelerden temin edilebilir).

* 1 çay baradğı yemek sodası,
* 1/4 çay bardağı kaya tuzu (Dövülmüş olacak),
* 1/4 çay bardağı limontuzu (Dözülmüş olacak),
* 30 damla sevdiğniz kokuda bitki esansı yağı,
HAZIRLANIŞI : Plastik bir kabın içerisinde, Havanada dövüp incelttiğiniz tuzun içerisine, bitki esansını katın. İyice karıştırın. Ardından, diğer malzemeleri de karıştırıp, ağzı kapalı bir kabın içerisine koyun. Her bulaşık yıkadığınızda, makinanıza, 1-1,5 yemek kaşığı koyun. eğer, bulaşıklarınız, çok yağlı ise, içerisine sirke ilave edebilirsiniz.
BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ KUVVETLENDİRECEK DOĞAL MACUN : Bu macun sayesinde, bağışıklık sisteminiz kuvvetlenecek ve başta cilt rahatsızlıkları olmak üzere, immun sistemi düşüklüğünden kaynaklaana pek çok hastalığı da ekarte etmiş olacaksınız.

GEREKLİ MALZEMELER :* 25 gr zencefil,

* 25 gr çörekotu,
* 20 gr zerdeçal,
* 10 gr kekik,
* 10 gr devedikeni,
* 1 kg bal ,
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Tüm mazlemeleri, toz haline getirin. Balın içerisine karıştırıp, macun yapın. Sabah akşam, 1 er tatlı kaşığı yiyin.
HANCININ ÇAYI : Bu çay yüz yıllardan beri, tüm virüslere karşı koruyucu ve iyilileştirici olarak kullanılmış bir çaydır.

GEREKLİ MALZEMELER :* 1 tutam toz zencefil,

* 1 tutam meyan kökü,
* 1 tutam sarıkantaron,
* 1 tutam adaçayı,
* 1 tutam kekik,
* 3 adet karanfil,
* 3 adet tane karabiber,
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Tüm malzemeleri, toz haline getirin. 1 su bardağı kaynar suyun içine atıp, kaynatmadan, 1 dak. demlendirin. İçine, doğal bal, pekmez veya harnup pekmezi karıştırıp, için. Çocuklarınıza da içirebilirsiniz.
Dr Suat Arusanın bir önerisini de sizlere iletmek istiyoruz. doğal olmayan her şey, kanser sebebidir. Bu nedenle, doğal beslenmeye ve doğal yaşamay özen göstermek gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.