CİLT LEKELERİNDEN KURTUKMAK İÇİN KULLANILAN YÖNTEMLER-Şifalı Bitki

Ciltte oluşan lekelerden kurtulmanın çeşitli yöntemleri vardır. Bu yöntemlerden hangisinin size uygun olduğunu, bir dermatoloji uzmandan yardım alabilirsiniz. Cilt lekelerini yok etmek için kullanılan yöntemler şöyle ;

1- CİLT BAKIMI : Soruna yönelik ve cilt yapısına uygun ürünlerle yapılan cilt bakımları, cilde kaybettiği nemi kazandırdığı gibi, cilt üzerinde oluşan bazı lekelerinde giderilmesini sağlayabilir.

2- OKSİJENTERAPİ : Fotoyaşlanma belirtilerinde, cilt neminin azaldığı her durumda, hassas, etkili ve güvenli bir yöntemle canlı ve sağlıklı bir cilt görünümü sağlar. İstemeyen cilt lekelerinin giderilmesini sağlar.

3- KİMYASAL PEELİNG : Kimyasal peeling, cildi ölü hücrelerden arındırmak amacıyla, üst tabakasının alınması işlemidir. Cilt lekeleri, kırışıklıklar ve akne izlerinin giderilmesinde, cildin nem ve yağ dengesini kontrol edilmesinde faydalıdır. Cildin canlı ve homojen bir görünüm almasını sağlar. Fakat, kimyasal peeling uygulamanın belirli zamanları vardır. Bu zamanları öğrenmek amacıyla, DErmatoloji Uzmanından yardım alabilirsiniz.

4- MEZOLİFTİNG : Bu işelm, yüze, nem, dolgunluk, gerginlik, renk ve ışıltı vererek, anında diri ve genç bir görünüm sağlaması açısından, sıkça tercih edilen bir yöntem.

5- DOLGU VE BOTOKS: Son dönemlede, çok sık başvurulan bir yöntem olan, dolgu ve botoks, yüzün dinamik çizgilerinde ve derin çizgilerinde daha sağlıklı bir görünüm sağlar.

7- LAZER TEDAVİSİ : Leke tedavisi, sivilce tedavisi ve kılcal damar tedavisi, lazer ile mümkün olabiyor. Kısa zamanda, cilde gerginlik ve homojen bir görünüm verir, kılcal damar ve güneş lekelerinin tedavi olmasını sağlar. En çok kullanılan yöntemlerden birisidir.

Cilt lekerinin oluşmasında, güneş çok büyük etkendir. Güneşe çıkmadan önce, mutlaka yüksek faktörlü, koruyucu ürünler kullanmanızda fayda var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Kalp krizinin belirtileri nelerdir-Şifalı Bitki
Kalp krizinin belirtileri nelerdir-Şifalı Bitki

Kalp krizi damarın tam olarak tıkanmasıyla ortaya çıkan bir süreçtir. Kalp krizi sırasında başlayan göğüs ağrısı ise, tıkanan damar açılana...

Kapat