CİLT BAKIMININ PÜF NOKTALARI-Şifalı Bitki

Etkili bir cilt bakımı, cildinizi olduğundan daha genç ve pürüzsüz görünmesini sağlar. Etkili bir cilt bakımı yapmanın da, bazı kuralları vardır. Bu yazımızda, cilt bakımının püf noktalarından bahsetmek istiyoruz.

CİLDİNİZİ TEMİZLİĞİ : Cil temizliğinde, sabah ve akşam cildin temizlenmesi önemlidir. Eğer makyaj yapıyorsanız, mutlaka, cildinizi makyajdan arındırıp, uygun bir nemlendirici kullanmanız gerekmektedir. Makyaj yapılmasa bile, cildin, günlük birikimlerden arındırılması şarttır.
KURU CİLTLERE İÇİN : Yağlı cilt bakımında, losyonlar ve jeller tercih edilirken, kuru ciltlerde, kremler ve temizleme sütleri tercih edilmelidir. Bu tip temizleyiciler, kıl köklerinde bulunan yağ hücrelerine yapışmış olan kiri derinlemesine temzilediğinden dolayı, etkili bir cilt bakımı sağlar. MİKROFİBER KUMAŞLAR : Cilt temizliği veya hafif peeling için özel olarak imal edilen mikrofiber kumaşlar ve eldivenler oldukça etkili bir şekilde temizliği tamamlarlar.Sadece su ile ıslatıraka kullanılan bu kumaşlar, cildi derinlemesine temizler. İçinde hiçbir kimyasal olmadığı için, en hassas ciltlere bile uygulanabilir.

TONİK İLE TEMİZLEME : Günlük bakım yapılırken kullanılacak en önemli 2. malzememiz, temizleyici toniklerdir. Gözenek sıkıştırmak için, çok faydalı olan tonikler, ciltte kalan son kir ve makyaj artıklarını da temzilemeye yardımcı olur. Alkol içeren toniklerden başka, sade gül suyu ve maden sodası cilt için iyi sonuç veren tniklerdir.
GÖZENEKLERİN TEMİZLENMESİ : Ciltte biriken kirler, gözenekleri tıkadığı için, gözeneklerin genişlemesine yol açar. Tonikler, bunları temizlediği için, gözenekler tekrar normal boyutlarına dönerler. Tonikler düzenli olarak kullanıldığında, gözeneklerin açılmasına pek fırsat kalmaz. Eğer, toniklerin içerisinde buluna alkole, allerjiniz var ise, doğal olan (gülsuyu ve madensuyu) toniklerden faydalanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Mide bulantısı için ne yapmalıyız-Şifalı Bitki
Mide bulantısı için ne yapmalıyız-Şifalı Bitki

Papatya sindirim sistemi üstünde bir çok olumlu etkiye sahip bir bitkidir ve mide spazm ve kramplarını da önleyici özelliğe sahiptir.Bu...

Kapat