Selülitten Kurtulmak İçin Öneriler

Beden Hareketlerinin Selülite Yararı Varmıdır

Selülit çok tartışılan bir konudur. Sözcüğün çıkış yeri olan Fransa’da selülit tıp yönünden özgül bir durum olarak kabul edilmiştir.
Selülit kaba etlerde ve kalça  çevresinde toplanan bir tür yağlı doku demektir. Cilt portakal kabuğu gibi çukur çukur olur. vücudun o bölgesinde cilt yüzeyinin altı sertleşir. cildin esnekliği azalır.
Selülit çoğu zaman şişmanlıkla ortaya çıkarsa da yalnız şişman kişilerde görülen bir durum değildir. normal kilolu hatta normalden zayıf kişilerde de görülebilir.
Selüliti önlemenin veya yok etmemnin yöntemleri mevcuttur. Selülitin oluşmasına genellikle yetersiz bir süzme yöntemi de yol açabilir. Bu sebeple su ve artık maddeler dokularda toplanır. Bu nedenle uzmanlar hergün günde en az 8 bardak su içilmesini öenermektedirler.
Doktorların çoğu özel kremler ve masaj aletleri yerine selüliti gidermek için bazı egzersizler beden hareketlerinin yapılmasını önerirler.
Egzersizler yaparak kasları güçlendirmek ve dolaşımı uyarmak kalçalardaki sarkık dokuların oluşumunu önler.

www.neyeiyigelir.com tarafından tarafından oluşturulan makalelerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Selülitten Kurtulma

Selülitten kurtulun!

Yaz mevsimi kapıda. Çoğu kadının kabusu olan selülitten kurtulmanın yolu ise mutfaktan geçiyor. Greyfurt, limon, brokoli, armut ve yeşil yapraklı sebzeler portakal görünümünü bedenden siliyor
Selülitlerin dostu katı yağlar, soslu yiyecekler, salamura turşu ve tuzlu yiyecekler, kızartmalar, kremalı hazırlanmış besinler, mayonez, hardal, kahve çeşitleri, soda, gazlı ve karbonatlı içeceklerdir.

Star gazetesinde yer alan habere göre, ceviz, badem, kuru kayısı, kuru soğan, bürüksel lahanası, sarımsak, brokoli, karnabahar, armut, kavun, karpuz, greyfurt, limon, portakal, kivi ve mandalina en iyi selülit iyileştirici besinlerdir.