Reishi Mantarı (Ganoderma Lucidum)

Reishi Mantarı ve Özellikleri : Sağlık üzerinde önemli etkileri bulunan ve kanıtlanmış bir uzak doğu mantarıdır. Reishi Mantarının içerisinde vücutta üretilmeyen ve bağışıklık sistemine direk etkili olan ve bir çok amino asidi barındıran ” letinan ” isimli bir polisakkarit içerir.

Reishi Mantarı ( Ganoderma Lucidum )

Önerilen Hastalıklar : Öncelikli olarak bağışıklık sisteminin ayağa kaldırılması ve güçlendirilmesinde ciddi rol oynamaktadır. Vücut direncini arttırır. Kolestrolü düşürmekte yardımcıdır. Ayrıca kanser tedavilerinde destek amaçlı kullanılmaktadır.

Kullanım Şekli ve Dozu : Tazesi, kurutulmuş şekli ya da hap ve ekstre şeklinde kullanılır.

Yan Etkileri : Zehirli değildir. Bilinen ciddi bir yan etkisi yoktur.

Kadında Vulvanın İltihaplanması

Vulvit : Kadında dış cinsel orhanların tümünü içeren vulvanın iltihaplanması.

Vulvit, vulvanın bulunduğu konum bakımından çeşitli sebeplere bağlı olarak gelişebilir. Vulva hem deriye ilişkin iltihabı patolojiye, hem de idrar ve üreme yolları patolojilerine açık bir konumdadır. Ayrıca bazı iltihabi süreçlerin özelleiklerini şiddetlendiren hormonal uyarılara da duyarlıdır. Vulvit, hastalığa yol açan nedene göre çok değişik özellikler gösterebilir. Vulva kızarık şişkin ve ağrılı olabilir. Bazen üstünde irinli küçük papülalar ya da ülserler oluşur. Çoğu kez aynı anda döl yolunu da tutan bir durum (vulvovajinit) söz konusudur. Bu durumda dölyolu ağzından dışarıya iltihaplı bir salgı çıkabilir.

Vulvovajinit : Vulvayı (Kadın üreme organlarının dış bölümü) ve döl yolunu aynı anda etkileyen iltihaplanma. Vajinit ve vulvit belirtileriyle kendini belli eder. Her iki oluşumu aynı anda tutan en yaygın etkenler gonokoklar, Trichomonas vaginalis, Candida albicans gibi mantarlar, herpes simplex virüsüdür.