Yeşil Kahve

Yeşil kahve neye iyi gelir?

Son zamanda özellikle zayıflamak için sık tüketilen içeceklerden yeşil kahve nedir, evde nasıl hazırlanır,  faydaları ve zararları nelerdir?

Yeşil kahve bilinen kahvenin kavrulmamış durumdaki halidir. Yeşil kahve, kök boyasıgillerden coffea cinsi 5 metrelik bir ağacın meyvesidir. Diğer kahveler gibi kavurma işlemi yapılmadığı için etken maddelerinin hiç birisini yitirmemiştir. Brezilyadan getirilen yeşil kahve günümüzde zayıflamaya çalışanların doğal bir zayıflatıcı özelliği içindeki klorojenik asitten kaynaklanmaktadır. En sorunlu bölgeler için bile oldukça tesirli bir bitkidir.

yesil_kahvenin_faydalari_zararlariYeşil Kahvenin Yararları

  • İçeriğindeki  kafein ve klorojenik asit sayesinde yağ yakmaya ve kilo kaybına iyi gelir.
  • Metabolizmayı hızlandırır ve vücudun kalori harcama hacmini artırır. (uygun bir diyet ve egzersiz programı ile birlikte tüketilmesi önerilmektedir.)
  • Bazal metabolizmayı hızlandırarak kalori yakılmasına neden olur.
  • Yapılan 12 hafta süreli bir araştırma neticesinde yeşil kahve içenlerin belli oranda kilo verdikleri gözlemlenirken, şeker hastalığı üzerinde de çok olumlu etkileri ortaya çıkmıştır. Kan şekeri seviyesini kontrol etmesi sebebiyle yeşil kahve tüketmek şeker hastalığının engellenebilmesi açısından da oldukça yararlı.
  • Yeşil kahvenin faydalarından bir diğeri ise enerji vermek, yorgunluk, halsizlik gibi problemlere büyük ölçüde iyi gelmesi.
  • Yüksek tansiyon hastalığı olan hastalar üzerinde olumlu etkileri bulunur.
  • Medikal ilaçlarda bulunan kimyasal maddeler içermediğinden metabolizmayı bozmaz ve zarar vermez.
  • Yeşil kahvenin tadı ise oldukça hoştur .

Yeşil Kahvenin Zararı var mı?

Zayıflamak amacı ile kullanılan yeşil kahve de tıpkı diğer kahve çeşitleri gibi çok tüketildiğinde vücutta su tutulmasına sebep olur.  Bu nedenle yeşil kahve içilen zamanlarda günde en az 2-2,5 litre su içilmesi tavsiye edilmektedir.

Evde Yeşil Kahve Nasıl Hazırlanır ?yesil_kahve_ile_zayiflama

Hazırlanması çok kolay olup, 1 yemek kaşığı yeşil kahve cezveye konulur. Üstüne 180 ml sıcak su üzerine eklenir ve 4 dakika kadar demlenmeye bırakılır. Sıcak olarak içilir. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa tüketilebilir.

Yeşil Kahve Zayıflatır mı ?

Yeşil kahvenin metabolizma üzerindeki etkilerini tespit etmek için pek çok deney ve araştırma yapılmış olup, yapılan deneylerde yeşil kahve içenlerin belirgin miktarlarda kilo verdiği ve metabolizmalarının daha da hızlanarak daha çok kalori harcadıkları görülmüştür. Üstelik Yeşil kahveyi bir diyet programı ve egzersiz eşliğinde içenlerin çok daha hızlı kilo verdikleri bilimsel olarak ispatlanmıştır.

KAHVENİN FAYDALARI VE ZARARLARI

Kahvenin Faydaları ve Zararları

Kahvenin Faydaları,Kahvenin Yararları,Kahvenin Faydaları Nelerdir,Kahvenin Zararları,Kahvenin Zararı Varmıdır,Kahvenin Zararları Nelerdir,Kahvenin Faydaları ve Zararları,Kahvenin Yararları ve Zararları,Kahvenin Anavatanı
Pek çok kişinin severek içtiği ve hatta tiryakisi olduğu kavve hakkında, ne kadar bilgimiz var. Kahvenin ana vatanı neresidir. Özellikleri nelerdir, faydaları ve zararları nelerdir. bu konular hakkında, sizleri bilgilendirmek istiyoruz. Kahve (coffea) , İkiçenekliler sınıfının, kökboyasıgiller familyasından, Anavatanı Afrika olan, fakat Asya ve Amerika’nın tropik bölgelerinde yetiştirilen, 20 kadar çeşidi olan bir ağaçtır. En çok bilineni Arabistan Kahvesi’dir. 7-8 metre boyunda bir ağaçtır. Yaprakları sivri uçlu olup, kenarları dalgalıdır. Çiçekleri beyaz ve hoş kokuludur. Meyvesi kiraza benzer; içinde ince iki çekirdek bulunur. Her çekirdeğin içinde aynı şekilde bir tohum vardır. Tohumlarında, kafein alkoloidleri vardır.
Kahvenin Faydaları,Kahvenin Yararları,Kahvenin Faydaları Nelerdir
*Kan dolaşımını sağlar.
*Uykuyu kaçırır, düşünmeyi kolaylaştırır.
*Yarım baş ağrılarını dindirir.
*Uyuşturucu maddelerle zehirlenmelerde faydalıdır.
*Boğmaca öksürüğünü keser.
*Nıkris ağrılarını teskin eder.
Kahvenin Zararları,Kahvenin Zararı Varmıdır,Kahvenin Zararları Nelerdir
*Tansiyonu yüksek olanların kahve içmemesi tavsiye edilir.
*Fazla miktarda içildiğinde uykusuzluk, sinir bozukluğu ve çarpıntı yapar.

KAHVENİN FAYDALARI

Kahvenin Faydaları ve Zararları 150x150 KAHVENİN FAYDALARI

Kahvenin Faydaları ve Zararları

Kahvenin Faydaları

Kahvenin Yararları,Kahvenin Faydaları Nelerdir,Kahvenin Faydaları 2012,Kahve İçmek, Kahve İçmek Zararlı mı,Kahve İçmenin Faydaları,Kahvenin Zararları
Hep merak edilen bir soruduru, kahve içmek Zararlı mı yoksa faydalı mı? Her seferinde aldığınız cevap belki aynı belki de farklı oluyor. Sorunun cevabını net olarak biz verelim.
Kahve İçmek, Kahve İçmek Zararlı mı
Belli bir miktarda içilen kahve oldukça faydalı. Ama dozu aşılırsa, oldukça zararlı bir içecek. Şimdi gelelim kahvenin Faydaları konusuna..
Kahvenin Yararları,Kahvenin Faydaları Nelerdir,Kahvenin Faydaları 2012,Kahve İçmek, Kahve İçmenin Faydaları
* Kan dolaşımını sağlar. Kanı beyne çekerek beyni uyarır, zihni açar, düşünmeyi kolaylaştırır.
* Uyuşturucu maddelerle zehirlenmelerde faydalıdır.
* Boğmaca öksürüğünü keser.
* Nıkris ağrılarını teskin eder.
* Solunumu hızlandırır, böbrek damarlarını genişleterek idrarı çoğaltır.
* Yapılan bir Araştırmaya Göre, Günde üç fincan kahve içen yetişkinlerin bazı hastalıklara bağlı ölüm riskinin yaklaşık yüzde 10 azalabileceği belirlendi. Çünkü, kahve binden farklı madde içeren bir içecek ve bu da sağlık açısından son derece faydalı…
Kahvenin Zararları
Yüksek tansiyonlu hastaların içmemesi önerilir. Günde 1-2 fincandan fazla içilirse uykusuzluk, sinir bozukluğu ve çarpıntı yapar.

KAHVENİN TARİHÇESİ

Kahvenin Yararları,Kahvenin Faydaları Nelerdir,Kahvenin Faydaları 2012,Kahve İçmek, Kahve İçmek  Zararlı mı,Kahve İçmenin Faydaları,Kahvenin Zararları