AŞKLAR NEDEN BİTER ?-Şifalı Bitki

Bir beraberlik başlarken, eğer karşımızdakini, gerçekten seviyor ve istiyorsak, sonsuza kadar süreceğini düşünürüz. ama, ilişkini başında, her iki tarafta, bu ilişkinin onsuza kadar süreceği konusun, bir taahhütte bulunmaz. İlşkiler, bir zaman diliminde biter. Peki neden?

* Aşkın bitmesinin sorumlusu, sadece kadın ya da erkek değildir. Her iki tarafında katkısıyla bitmiştir. Aşk bittiğinde, karşı tarafı suçlamak yerine, bir iç hesap yapmak daha doğru olacaktır.
* Bir ilişkinin en önemli noktası, sevdiğiniz insanın öncelikle, en iyi arkadaşı olabilmeyi becermektir. Dostluğunuzu paylaşmadığınız birisiyle, yatağınızı paylaşmak, bir zaman sonra sıkıcı gelecektir.
* iİlişkilerin temeli, birlikte bir şeyleri paylaşmak olsa da, karşıdakinin, bireysel yaşam alanını ihlal etme hakkını vermez. Birlikteyken mutlu olmak kadar, ayrı zaman geçirdiğinde keyif alacağın şeyler yapmak, ilişkinizi ayakta tutacaktır.
* Bir aşka başlamak, kendinizden vazgeçmek anlamını taşımaz. Aşık olduğunuz amanlarda da, kendinize bakabilir, kendinizle vakit geçirebilirsiniz. Kendinizi önemsemekten vazgeçmeyin.
* Uzun süreli bir ilişki istiyorsanız, tartışmaları uzatmaktan vazgeçin. Mutlaka haklı çıkmak zorunda değilsiniz. Haksız olduğunuz durumlarda kabul etmeyi bilin. Doğrunun tek olmadığını, size çok doğru gelen bir şeyin, sevgilinize o kadar da doğru gelmemesi ihtimalini unutmayın. Zaman zaman ikna etmeye çalışabilirsiniz, elbette, tartışabilmek ilişkiniz için son derece sağlıklıdır. Ancak, tartışma ile kavga arasındaki farkı ayırın. Israr ve zorlama, sevgiye vurulan darbelerdir.
* Karşınızdaki insanı değiştirmeye uğraşmayın. Unutmayın ki, sizin tanıdığınız zamanda da o aynıydı. Aşk, olduğu gibi kabul ederek sevebilmektir. Bazı isteklerde bulunmak, her iki tarafın da hakkıdır. ama, kişilerde, radikal değişmiler istemeye, iki tarafında hakkı yoktur.
* Eğer her iki tarafın arasındaki farklı özellikleri, birbirinizi tamalayarak bir denge kurmanız gerekir. Bu şekilde aşkınızı doya doya ve uzun süreli yaşamanız daha kolay olacaktır.
* Sevgi, fedakarlık, hırs, kapris, kıskançlık, romantizm ve aşkı oluşturan diğer öğeleri, tadında yaşayın ve hissettirin. Herşeyin falasının zaralı olduğunu unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.